MOTOSALON 2017: 12 hodin s mašinami, skútry a holčinami..!

05.03.2017 16:39

Celý pátek jsem trávil na Motosalonu, a zajímal se o všechny aktraktivní mašiny. Hned ráno před devátou usedám na nové „pětikilo“ Honda Rebel. Povedená stylovka za super cenu (159.900 korun).

Ohmatal si závodní stroj Marca Marquéze i bílou "Ducatku" Karla Abrahama. Říkal mi, že by se mohl na okruhu, který sedne jemu i technice pohybovat v MotoGP i kolem desátého místa, což zní fantasticky.

Hodně živo bylo u KTM, kde byly vystaveny stroje našeho nedávného hosta Petra Piláta, nebo dakarského jezdce Štefana Svitka. Potkali jsme se po dvou letech, potřepali rukou. Těšit se můžete na náš rozhovor.

Mimo inovativních Scramblerů BMW, mě zajímaly policejní mašiny. Naši "dopraváci" dostanou 180 bavoráků. A prohlédl jsem si konečně taky nové, malé Enduro 310 GS.

Kouzelná byla v Letňanech „Zetková devítistovka,“ novinka od Kawasaki.

Naše nové Jawy, tedy nic moc. Vypadalo to spíše na práci dvojky Pat a Mat. Raději jsem je ani nefotil. To taková italská "stopětadvacítka" HPS to je jiná kávička! Nádherná designovka. Škoda, že nemá taky větší motor. Paráda, koukněte níže! A začne se prodávat za 90 tisíc!

Taky jsem proklepl modernizovaný skútr Honda Vision 110. Dostal nový motor a nižší spotřebu. V šedo-černé matné barvě vypadá bezvadně, jezdit s ním můžete pokud máte béčkový řidičák na auto. Vyjde na necelých 55 tisíc.

Radost mi udělalo seznámení s Milanem Englem. Kdo sledoval Dakar a kategorii motorek určitě ví, že byl Milan jedním z našich borců na nejtěžším rallye maratonu. Na Motosalonu se věnoval v rámci autogramiády taky fanouškům.

Nechyběl jsem ani u Harleye. Níže vidíte stavbu, která je dílem kluků z HD v Ostravě. Poznáte ji podle motivu americké vlajky na nádrži. Letos totiž probíhá opět soutěž přestaveb, takzaných customů.

Všude kolem plno kočiček, pravda u Triumphu byly asi nejodvážnější! Ale taky italské skútry Vespa a Piaggio lákaly spousty holčin. Dnes Motosalon v pražských Letňanech končí. Poděkovat musím Ditě a především klukům od Hondy, Tondovi a Adamovi. Bajkeři, zdar jarní sezoně! Jirka Hyner

 Foto: redakce