MOTORSPORT 2019: Testy MotoGP v Sepangu, chystaná Švédská rallye a aktuality Formule 1 (VIDEO)..!

11.02.2019 08:35

Dnes se zaměřím na testy MotoGP v Sepangu, kde se dařilo jezdcům Ducati. Pokračuje seriál WRC. Ve čtvrtek startuje shakedownem Švédská rallye. Většina týmů Formule 1 představí tento týden své monoposty. Až na jeden, který si opravdu pospíšil. Piloti Grosjean s Magnussenem odhalili už 7. února v Londýně černo-zlatý vůz stáje Haas.

Týmy MotoGP testovaly v malajském Sepangu. Výborné časy zajížděli jezdci Ducati. Danilo Petrucci a Andrea Dovizioso (snímek výše) dokázali překonat loňské neoficiální kolo Jorge Lorenza. Ten je letos novým kolegou Marca Marquéze u Hondy. Jorge je po zranění a říká, že nejhorší jsou pro něj rovinky, kde jede přes 300 km v hodině. Myslí si, že ve třetím závodě sezony už bude úplně fit. Honda se dvěma mistry světa je opravdu "Týmem snů."

Pro Marquéze to byly tři krátké dny v Malajsii. Vidí to, že i letos bude bojovat o titul s Doviziosem, Viňalesem a Rossim (snímek výše). V Sepangu nechyběl ani Karel Abraham, který se seznamoval s novým strojem Ducati i týmem (foto níže).

Nejlepší časy na kolo zajeli v Malajsii Petrucci, před Bagnejou, Millerem, Doviziosem a Viňalesem. Rossimu patřila na malajských testech desátá příčka. Poslední šanci vyladit své stroje budou mít jezdci před březnovou Velkou cenou Kataru. Na snímku níže nový člen týmu Honda Repsol Jorge Lorenzo.

Druhým podnikem pokračuje tento týden šampionát WRC. Švédská rallye se přitom jede i na území sousedního Norska. Na posádky čeká 19 erzet s délkou téměř 319 kilometrů. Celkem s přejezdy to činí 1467 kilometrů.

Šéf Škody Motorsport Hrabánek zmíníl, že mistři světa WRC2 Kopecký s Dreslerem pojedou jen vybrané podniky a domácí mistrák. Do oficiálního týmu Škoda byl zařazen finský mistr v rallye (soukromý jezdec) Pietarinen. Sekundovat mu bude na severu Rovanperä. Švédská rallye startuje ve čtvrtek večerním shakedownem. V neděli končí televizní Power stage.

Jako první tým F1 představil monopost Haas. Stalo se tak už minulý čtvrtek. Nový černo-zlatý vůz vypadá úplně jinak nejen kvůli barvě, ale i kvůli novým pravidlům. V Londýně ho slavnostně odhalila jezdecká dvojice Grosjean (vlevo) a Magnussen (vpravo).

Zásadní je inovativní přední křídlo. Má umožnit větší přítlak a tím i lepší předjíždění. Pirelli připravilo pro sezonu pět typů pneumatik. Pro závody se budou kvůli přehlednosti využívat jen tři.

Tento týden je důležitý pro většinu stájí. Dnes odhalí své vozy Toro Rosso a Williams. Zítra Renault, ve středu Mercedes, Red Bull a Racing Point, tedy bývalá Force India. Ve čtvrtek ukáže vůz McLaren, během pátku potom Ferrari. Alfa Romeo Racing bývalý Sauber představí monopost hned po víkendu osmnáctého února. Bude mít tak co obdivovat. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: MotoGP.com, Škoda Auto a formula1.com