MOTOR SHOW ŽENEVA 2020: Svátek motoristů se chystá od 5. do 15. března..!

22.01.2020 13:46

Ženevský autosalon patří jednoznačně mezi největší motoristické události roku. Přitom letos jde již o 90. ročník. Vzájemně propojené haly Palexpa přivítají světové výrobce automobilů i řadu úpravců. Většina z nich tady má své tradiční místo, například britský Morgan.

Letos se chystá v Ženevě premiéra Audi A3 Sportback (obrázek níže), Mercedesu GLA, Seatu Leon, naší Škody Octavia, Porsche GTS verze Cayman a Boxter 718, Toyoty Yaris včetně sportovní verze GR s pohonem všech kol.

Na stánku VW uvidíme osmičkový Golf i nové Caddy (snímek níže) a zmínit musím také elektrické supermini Fiat 500 EV.

Prezentovaná zde bude řada konceptů a studií. Například Rinspeed ukáže svou představu o městské mobilitě budoucnosti. Mercedes vystaví v evropské premiéře koncept Futuristic Vision z lednového veletrhu CES.

Supersporty zastoupí třeba Ferrari Roma, ale i Porsche 911 v edici belgické legendy Mr. Le Mans Jacky Ickxe (foto níže). Šestinásobný vítěz prestižního závodu 24hodin Le Mans patrně Motor Show také navštíví.

Celý veletoč událostí začne 2. března odpoledne vyhlášením Evropského auta roku 2020. Následující dva dny patří novinářům, přestože 4. březen je označen jako VIP Day. Na ten je k dispozici omezený počet vstupenek pro vážené hosty v ceně 200 franků.

Od 5. do 15. března je Motor Show otevřena veřejnosti. Děti od 6 let mají vstup za 9 franků. Studenti od 16 let a dospělí potom zaplatí šestnáct. Areál postavený fakticky nad dálnící sousedí s letištěm a dojezd i parkování je zde velmi přehledné. Autem jedete z Ostravy, Brna nebo Prahy po dálnici. Počítejte s tím, že vám prohlídka zabere celý den.

 

Běžný výstavní čas jsem tady nezažil, ovšem atmosféra novinářských dnů je úžasná. Seznámil jsem se tady s řadou osobností. Třeba ve škodovácké expozici s někdejším designérem Jozefem Kabaněm, s řadou pilotů F1 nebo majitelem švédské automobilky Christianem von Koenigseggem. K exponátům a novinkám pro březnový autosalon v Ženevě se ještě určitě vrátím. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Motor Show Geneva, Newspress a redakce