MOTOMAGAZÍN SPEED Live s Jirkou Hynerem 2020: Report z nedělní akce na ostravské autoburze (2xVIDEO)..!

22.09.2020 15:20

Po roce jsme se setkali na pro vás motoristy známém místě. Na autoburze v Ostravě jste mohli vidět tuningové káry, BMW M5, novinkový Citroën C3 nebo driftovací speciál "republikového krále" roku 2015 Martina Kokeše.

Řada fandů motorismu fotila unikátní motocyklový Café Racer Suzuki, patrně jediný v Česku. Je "postaven" s využitím originálního Kitu CS-1 americké společnosti Ryca. V neděli s mašinou přijel Samuel. Podobný stroj prezentoval Jay Leno ve své "Garáži."

V téměř dvouhodinovém programu se představila pěkná řádka vymazlených plechových miláčků. Od krásné Jardovy Škody Favorit (3. místo), přes excelentní Mirkův Renault Megane (2. místo) až po špičkově propracované Danovo Audi TT (1. místo).

Tuningové poháry jsme rozdělili spolu s českým vicemistrem vozů GT Danem Želinským. Hlavní rozhodování bylo v tomto případě na Danovi.

Představil jsem rovněž Patrikovo BMW M5 s desetiválcovým atmosférickým motorem, jenž se na českých silnicích jen tak nevidí.

Ještě před driftovací show Martina Kokeše jsem uvedl v rámci podzimní edice Motomagazínu Speed Live testovaný Citroën C3 1.2 PureTech (modelový rok 2021). V bohaté výbavě Shine vychází na 330 tisíc korun.

Motomagazinspeed.cz slaví 10 let a 100 otestovaných aut, což byl také jeden z důvodů pořádané akce.

Ve finále jste mohli získat energetický drink i s podpisem dakarské legendy Karla Lopraise. Za účast děkuji všem návštěvníkům i partnerům akce (Autoburza Ostrava a STK Team Maat). Mám radost z nedělního vydařeného počasí i pozitivních ohlasů na akci. Tento týden se můžete těšit také na redakční test představené novinky Citroën C3. Jirka Hyner

 Foto: redakce