Motocyklem roku 2018 v Česku je HONDA AFRICA TWIN..!

12.03.2018 09:14

Na Motosalonu v Brně byla vyhlášena letošní domácí motocyklová anketa. Více než 16 tisíc hlasujícíh rozhodlo, že absolutním vítězem napříč kategoriemi se stalo velké enduro Africa Twin.

Výrobce ze země vycházejícího slunce jednoznačně ovládl letošní hlasování, když si vedle celkového vítězství odnesl tři poháry z jednotlivých tříd. Japonská značka kralovala v "naháčích" se strojem CB1000R, v cestovních mašinách dostal nejvíce hlasů inovovaný koráb Honda GL 1800 Gold Wing Tour DCT (foto níže) a Africa Twin zvítězila také v endurech.

Nová Afrika Twin je ale ze "staré školy." Honosí se vyšší světlou výškou, plochým pohodlným sedlem, příjemnou pozicí za řídítky, ale i větším objemem nádrže. Optimalizovaný motor dostal dokonalejší sání a výfukový systém. Šestistupňový dvouspojkový automat DCT se pyšní i režimem "G" pro zlepšené chování v terénu. Vítězným modelem letos slaví Honda 30 let od uvedení první "Afriky" na trh.

Během sobotního večera si odvezly ocenění také značky BMW, Indian a Ducati. Skútrem roku je revoluční BMW C-evolution.

Mezi klasiky včetně chopperů a cruiserů se nejvíce líbil vymazlený Indian Scout Bobber.

Sportovní silniční motorky ovládl nabušený stroj z Itálie, úžasná čtyřválcová Ducati Panigale V4 S. Co řící závěrem? Brněnský "motocyklový víkend" včetně ankety se vydařil a akce se mi líbila. Za rok proběhne Motosalon v pražských Letňanech. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Motosalon a redakce