Moto GP Nizozemí, IRC Rallye v Belgii, Velká cena F1 Valencie...

27.06.2010 22:39

Na Velké ceně Nizozemska naši jezdci konečně bodovali. Jakub Kornfeil si v kubatuře do 125 ccm, odváží bod za patnácté místo. Zvítězil Márquez na Derbi. V Moto 2 se Karel Abrahám probojoval do první desítky a přivezl body za deváté místo. Vítězem se stal Iannonen na motocyklu Speed Up. V královské Moto GP se bez účasti zraněného Rossiho, dařilo jeho týmovému kolegovi na Yamaze Pedrozovi. Druhým byl na Hondě v cíli Pedrosa. Třetím potom Casey Stoner na Ducati.

Seriál IRC pokračoval belgickou rallye. Škodovkám se opět dařilo. Zvítězil Loix, před druhým Kopeckým. Oba jeli na voze Fabie S2000, podle nové specifikace FIA. Třetí bodoval Neuville na Peugeotu 207 S2000. Nové Fabie S2000 uvidíme na Bohemce, kde s nimi pojede Juho Hanninen a Pavel Valoušek.  

Velká cena Evropy ve Valencii přinesla leteckou havárii Webbera ( v rychlosti téměř 300 km/h najel zezadu na Kovalainena v Lotusu ) a vítězství jeho stájového kolegy na Red Bullu, Vettela. Druhé místo vybojoval Luis Hamilton, třetí Jason Button. Nespokojen s výsledkem je Fernando Alonso. Po havárii, totiž předjel Hamilton Safety car a byl potrestán pouze průjezdem boxovou uličkou. V té době na třetím místě jedoucí Alonso, dodržel pravidla a propadl se tím až na konec první desítky. Trest komisařů, označil španělský pilot za podezřele mírný. Mezi piloty se havárie a penalizace bude patně probírat ještě delší dobu.