Morgan PLUS 4 70th Anniversary Edition: Omezená edice 20 vozů..!

17.01.2020 08:55

Morgan slaví 70 let modelu Plus 4 výrobou 20 vozů. Do konce roku přestane rovněž používat tradiční ocelové chassis. Brzy ho totiž nahradí inovativní hliníkovou platformou. Tento roadster je přitom jedním z nejprodávanějších a nejznámějších modelů automobilky od uvedení na trh v roce 1950 (viz snímek).

Každý číslovaný automobil bude vedle plaketky vybaven řadou exkluzivních doplňků včetně šasi ve zlaté barvě. Karoserie získá platinový metalizovaný lak nebo saténově tmavá drátěná kola.

Vylepšení pokračují dále v interiéru, když každý vůz dostane speciálně zdobená a vyhřívaná sedadla, palubní desku z dřevěné dýhy Ravenwood, stylové koberečky, osvětlení prostoru pro nohy a volant Mota-Lita i dveřní výplně zabalené do nejkvalitnější kůže.

Specialisté z Aero Racing dodali pohonné jednotce nové mapování a sportovní výfuk. Komplexně tak zvyšili výkon ze 154 na 180 koní. To znamená, že výroční model zrychlí z nuly na stovku za méně než sedm sekund. Každý vůz z výroční edice si britský výrobce cení na 60.995 liber a dodává se s fotografickým záznamem výroby. Všech 20 kusů je již rezervováno zájemci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress