MORGAN Plus 4 70th Anniversary Edition 2020 je vyprodaný..!

27.03.2020 08:52

Společnost Morgan Motor Company se 111letou tradicí vyrobila první čtyři ze svých dvaceti limitovaných modelů Anniversary Edition. Vozy byly v minulém týdnu dokončeny v továrně Malvern Link ve Velké Británii.

Výroční automobily připomínají 70 let výroby Morgan Plus 4 a jsou individuálně očíslovány a postaveny ve speciální verzi s několika unikátními detaily. Poté začne malá rodinná automobilka s produkcí zcela nového Plus Four, který využije nejnovější hliníkovou platformou CX-Generation a slovní znak, jenž nahradí v názvu číslici 4.

Vozy Anniversary Edition budou jako poslední postaveny na tradičním podvozku a ocelovém rámu Morgan, jehož verze se používá od doby, kdy byl v roce 1936 představen Morgan 4-4. Plus 4 byl poprvé uveden v roce 1950. Je jedním z nejprodávanějších roadsterů společnosti během sedmi desetiletí výroby a je obdivován fanoušky značky po celém světě včetně naší republiky. Morgan má své zastoupení také v Praze.

Firemní tým designérů si s ediční specifikací doslova vyhrál. Platinový metalizovaný lak karoserie doplňují saténově tmavě šedá drátěná kola. Černé prvky odkazují na motoristický sport.

V interiéru je použita ta nejkvalitnější kůže. Vše umocňuje palubní deska z dýhy Ravenwood, černý volant Mota-Lita a tmavě šedé podlahové koberečky. Součástí výbavy jsou rovněž vyhřívaná sedadla, osvětlení prostoru pro nohy, plaketka s číslem vozu a exkluzivní pamětní fotografický záznam výroby.

Dvoulitrový motor z dílen BMW získal nové mapování na 180 koní (+26 k) a zlepšený sprint z nuly na stovku. Nyní zvládne ediční Plus 4 sto kilometrů v hodině za necelých 7 sekund. Kromě zvýšeného výkonu nabízí výroční Morgan sportovní výfuk Aero Racing s keramickou černou koncovkou a nádherný zvuk.

Výrobce ikonických roadsterů už přijal zálohy na všechny avizované kusy. Cena modelu Plus 4 70th Anniversary činí 60.995 GBP včetně DPH. Dokončení a distribuce prvních automobilů nastala ještě předtím, než se společnost Morgan Motor Company rozhodla uzavřít továrnu na jeden měsíc v rámci úsilí bojovat proti šíření koronaviru. Stalo se tak poprvé od druhé světové války, kdy se továrna zavřela na delší období. Počínaje 25. březnem 2020 je výroba pozastavena. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress