MORGAN: Auta na celý život se vracejí do Česka...

01.07.2011 09:06

 

Tradiční britská značka se po po 63 letech vrací do Česka. Dne 29. června zahájil provoz Autosalon Morgan, za přítomnosti Marka Ledingtona z Morgan Motors i stylového Ondřeje Havelky z hudebním doprovodem jeho Melody Makers. Předchozí prodejce v pražské Bubenči skončil, protože byl v roce 1948 komunisty znárodněn. Nové zastoupení Morgan Prague najdeme v Keltské ulici v Dolních Břežanech - Lhotě.

V nabídce je kompletní řada vozů od tradičního 4 / 4 i modelu Plus 4, přes šestiválcový Roadster až po luxusní provedení Aera SuperSports (snímek nahoře). Již brzy se zde objeví letošní novinka představená v Ženevě – tříkolka 3-Wheeler, její výroba se rozjede do měsíce. Mimochodem automobilka Morgan již nyní objednávky na 500 kusů. Nejlevnější model vychází na asi 970 tisíc korun. Ještě levnější je zmíněná tříkolka, její cena se má pohybovat kolem 730 tisíc.

Morgan rovněž dokončuje vývoj zcela nového modelu EVA GT (viz níže foto). Ke klientům se dostane nejdříve za dva roky, protože Morgan trvá na tom, aby byl v konstrukci automobilů nezávislý a nespoléhal se na externí dodavatele jednotlivých dílů, tedy mimo motorů. Značka se pyšní několika technickými primáty. Jako první na světě měly tyto britské vozy nezávislé zavěšení kol. Na zpracování hliníkové karosérie mají svůj patent, jenž tvaruje díly stlačeným vzduchem. Pan Marc Ledington se při otevření pražského zastoupení pochlubil skutečností, že jsou nejstarší automobilkou na světě, která je stále v držení rodiny zakladatele a to již plných 102 let. A ještě něco, filozofií značky je auto na celý život, což samo o sobě vypovídá o kvalitě britských vozů.

Foto: redakce