MORGAN 3-Wheeler P101: Limitovaná edice zvládá sprint z nuly na stovku za 6 sekund (VIDEO)..!

23.11.2020 08:53

Tradiční britská značka připravuje s koncem výroby atraktivní tříkolky speciální ediční model, jehož bude vyrobeno pouze 33 kusů. Je označen podle interního kódu používaného inženýry při vývoji 3-Wheeler ještě před jeho debutem.

Stylová verze oproti standardnímu Morganu 3-Wheeler získá dvojici devítipalcových předních mlhových světel Hella i novou sadu kol "Aerodisc" pro přední nápravu. Výrobce o nich trvdí, že pomáhají snižovat odpor vzduchu.

Výfuky byly potaženy keramickou vrstvou pro lepší tepelnou izolaci. Každý vůz je vybaven rovněž dalšími detaily v barvě karoserie i vnitřními a vnějšími plaketkami "P101."

Stejně jako běžná verze Morgan 3-Wheeler je také ediční "P101" poháněn dvoulitrovým dvouválcem s výkonem 82 koní a točivým momentem 140 Nm. Jednotka posílá veškerou energii na zadní kolo pomocí pětistupňové manuální převodovky. Výrobce uvádí zrychlení z 0 na 100 za 6.1 sekundy. Maximální rychlost činí 185 km v hodině.

Kupující si mohou vybrat z několika grafických úprav vozu. Jsou inspirovány kamufláží vojenských vozidel, britskou vlajkou nebo stíhacími letouny RAF z doby druhé světové války. Ovšem nechybí ani variace na závodní speciály Morgan z let minulých. Jednotlivé verze jsou tak označeny například štítky Dazzleship,The Aviator nebo The Race Car.

Limitovaná edice 3-Wheeler P101 znamená pro Morgan konec jedné éry. Tříkolka byla totiž vedle klasických roadsterů jedním z nejúspěšnějších modelů společnosti. Od uvedení na trh v roce 2011 se prodalo 2.500 těchto originálních kousků. Se zajímavým dvoumístným vozítkem jsem se poprvé seznámil při jeho premiéře na Auto Show v Ženevě.

Jen doplním, že většina edičních kusů je zadaná a zůstane příští rok na ostrovním trhu nebo poputuje na ten americký s cenou od 45.000 GBP plus daň (cca 1.326.000 korun). Morgan už začal s výrobou. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express