Modernizovaný CITROËN C3 2020: Více elegance a pohodlí (VIDEO)..!

12.02.2020 08:41

Světově nejžádanější model francouzské značky s více než 750 tisíci prodanými kusy prošel po čtyřech letech vývojovým procesem. Citroën C3 měří nově bez jednoho centimetru čtyři metry a zejména ve městě díky svému kruhu otáčení o průměru 10.7 m vyniká obratností.

Na první pohled upoutá přepracovaná příď s LED světlomety i jinak tvarované boční Airbumpy®. Kabina disponuje skvělým palubním pohodlím se sedadly Advanced Comfort převzatými z většího C4 Cactus.

Interiér nazvaný Emerald Ambience upřednostňuje tmavé odstíny a ztělesňuje dynamiku. Techwood Ambience na snímku přídává vedle luxusních materiálů i dřevěný dekor palubní desky.

Už při testu stávajícího provedení jsem oceňoval stabilitu vozu a nebývale prostornou kabinu díky rozvoru náprav 254 cm. Zavazadelník pojme 300 l a po sklopení zadních sedadel dokonce 900 litrů.

Nabídka modernizovaného Citroënu zahrnuje celkem 11 bezpečnostních asistentů řidiče, včetně předních parkovacích čidel. Například inteligentní světlomety samy přepínají mezi dálkovými a potkávacími v závislosti na provozu.

Když přičteme nové designy hliníkových kol o velikosti až 17palců a 97 barevných kombinací karoserie, jde o slušný počet inovací.

Standardní motorizaci tvoří jednotka 1.2 PureTech 83 k s pětistupňovým manuálem. Silnější přeplňovaný PureTech 1.2 litru s výkonem 110 koní a 205 Nm spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou nebo příplatkovým automatem EAT6. Nabídku doplňuje čtyřválcový diesel 1.5 BluHDi o výkonu 100 koní.

Nový Citroën C3 se ukáže v showroomech dealerů značky ještě před prázdninami. Přikládám prezentační video. Jirka Hyner