Modernizované MITSUBISHI ASX 2.0 MIVEC se v globálním debutu představí v Ženevě..!

12.02.2019 13:27

Premiéra nového ASX se pomalu blíží. A co se změnilo na v Česku úspěšném SUV, kterého se od uvedení na trh v roce 2009 prodalo celosvětově 1.32 milionu? Inženýři japonské automobilky přepracovali příď v duchu koncepce MMC Dynamic Shield. Úprav doznala palubní deska i zadní část vozu s kombinovanými koncovými LED světly.

Musím říct, že sportovní styling autu sekne, prakticky se přiblížil sesterskému modelu Mitsubishi Eclipse Cross.

V kabině mě upoutal nový infotainment s 8-palcovým displejem. Tisková zpráva zmiňuje konektivitu s chytrými telefony. Pro "hračičky" uvádí Mitsubishi možnost přehrávání videa přes USB.

Nejnovější ASX přináší také více inovativních technologií včetně protinárazového systému RISE a brzdového asistentu pro zmírnění kolize FCM (Forward Collision Mitigation).

Pro evropské trhy dostalo kompaktní ASX benzinový čtyřválec 2.0 litrů MIVEC 16V. Spolupracovat může s pětistupňovou manuální převodovkou nebo šestistupňovým automatem INVECS-III CVT. K dispozici jsou verze s pohonem dvou nebo všech kol AWD.

Nabídku obohatí rovněž tři nové odstíny karoserie Red Diamond (na snímcích), Sunshine Orange nebo Oak Brown. Nové Mitsubishi ASX se představí ve světové premiéře pátého března na ženevské Motor Show. Veřejnosti bude areál Palexpo otevřen od 7. do 17. března. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress