Modernizovaná ŠKODA FABIA 2018 se představí v Ženevě (VIDEO)..!

08.02.2018 15:35

Malé auto z Mladé Boleslavi se už brzy pochlubí decentně upraveným designem, stejně jako inovativními bezpečnostními technologiemi počínaje LED-předními světlomety a zadními koncovými lampami. Více hran dostala přepracovaná maska chladiče, vylepšení doznal interiér.

Nová je také nabídka kol z lehkých slitin. Pro hatchback může poprvé obsahovat i kola na přání s průměrem 18 palců. Na palubce byl upraven design dekoračních prvků i přístrojové kapličky. Nové jsou dvoubarevné vzory potahových látek čalounění sedadel.

A co infotainment Swing? Nyní disponuje větším 6.5palcovým displejem. S navigací nabídne službu Online Traffic s informacemi o dopravní situaci v reálném čase. Na druhé straně inovativní technologie SmartLink+ umožní využívat všechny výhody Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM a SmartGate. Fabia může být vybavena USB porty pro cestujících vzadu.

Každý řidič patrně ocení Blind Spot Detection, funkci upozorňující na přítomnost vozidel v mrtvém úhlu nebo na zezadu rychle se přibližující auto. Systém Rear Traffic Alert monitoruje co se děje za vozem a varuje před kolizí při couvání. Dalším je Light Assist. Automaticky přepíná z dálkových na potkávací světla, jakmile systém detekuje protijedoucí vozidlo, usnadní nám jízdu v noci aniž by to hrozilo oslnění dalších účastníků provozu.

Inovovanou Fabii mohou pohánět čtyři benzinové tříválcové motory s litrovým objemem. Jednotky MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají 60, respektive 75 koní. Dvě přeplňované motorizace TSI potom produkují výkon 95, případně 110 koní. Oba agregáty TSI dostaly filtr pevných částic. Nejvýkonnější motor může spolupracovat se sedmistupňovou převodovkou DSG. Podle předpokladů zmizely z nabídky diesly.

Modernizovaná Škoda Fabia se představí na březnovém autosalonu v Ženevě. Uvedení na trh je plánováno ve druhé polovině roku. Přikládám video, na kterém můžeme vidět taky upravenou palubku s kapličkou. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto