Modernizovaná ŠKODA FABIA 1.0 MPI 60 koní startuje od 259.900 korun..!

10.08.2018 08:44

Modelový rok Fabie 2019 se může pochlubit nejen revidovaným designem, ale i novými technologiemi. Modernizovaný hatchback a kombi se právě dostávají do tuzemského prodeje s rozšířenou standardní výbavou a cenami od 260 tisíc korun.

Rozpoznatelný styl přední a zadní části symbolizují nové přední světlomety a přepracovaná maska chladiče. Poprvé jsou v této modelové řadě použity LED přední světla i zadní skupinové svítilny. Nová je nabídka kol z lehkých slitin, jež bude pro hatchback poprvé obsahovat na přání kola s průměrem 18 palců.

Uvnitř byl upraven design přístrojového štítu, změněn je vzhled dekoračních prvků přístrojové desky a nové jsou i dvoubarevné vzory potahových látek sedadel. Standardem je vždy manuální klimatizaci, elektrické ovládání předních oken i vnějších zpětných zrcátek, autorádio Blues, palubní počítač, světelný asistent a další doplňky v hodnotě více než 30 tisíc korun.

Nabídka pohonných jednotek zahrnuje čtyři benzinové tříválce o objemu 1.0 l. Motory MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají největší výkon 60 k nebo 75 koní. Přeplňované jednotky TSI s přímým vstřikem produkují 95 k, respektive 110 koní. Oba motory TSI mají pro běžné motoristy nepopulární filtry pevných částic.

U výbavy Ambition přibyla kola z lehkých slitin, malý kožený paket nebo dokonalejší infotainment Swing. Nejvyšší úroveň Style dostala navíc tempomat, multifunkční volant, LED přední světlomety, LED zadní světla. Mírně zvýšené ceny jsou kompenzovány rozšířenou výbavou. Přidávám také rozměry obou vozů.

Sportovně laděná verze Monte Carlo ceny dokonce snížila. Totéž platí pro některé volitelné položky. Například převodovka DSG je nyní k dispozici za 30.000 korun (- 6 tisíc korun).

Ceny omlazené Fabie Active 1.0 MPI 60 koní začínají na sumě 259.900 korun, ovšem tato nejlevnější verze bude k dispozici až později. Silnější motorizace se u prodejců ukáží patrně na přelomu srpna a září. Fabia Combi Active začíná s motorem 1.0 MPI 75 koní na částce 293.900 korun. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto