Mitsubishi SPACE STAR/MIRAGE 2020: Podívejte se na nejnovější 5dv. hatchback..!

18.11.2019 14:23

Japonská automobilka dnes představila svůj inovovaný městský model. Space Star, tedy "Hvězda prostoru," která je na některých trzích prodávaná jako Mirage, prošla poměrně obsáhlou modernizací.

Zadní část vozu má širší a stabilnější vzhled s upravenými, hranatějšími nárazníky a horizontálně kombinovanými LED světly s podpisem ve tvaru písmene L. Re-design doplňují 15palcové dvoubarevné disky z lehké slitiny i dva nové laky karoserie, zářivě žlutá a odstín White Diamond. Zatím byl model dostupný s motory 1.0 a 1.2 MIVEC o výkonu 71 a 80 koní ve spojení s pětistupňovým manuálem. Silnější motorizace také s převodovkou CVT.

Uživatelsky přívětivější a stylovější je rovněž interiér. Dveřní loketní opěrky jsou širší i měkké na dotek. Panely palubní desky získaly dekor v imitaci karbonu a v interiéru je využita syntetická kůže v kombinaci s látkou.

Nový Space Start/Mirage je rovněž k dispozici se systémem Smartphone Display Audio včetně sedmipalcového dotykového monitoru pro lepší čitelnost a snadné použití. Technologie nabízí plné připojení chytrých telefonů včetně Bluetooth hands-free volání a Apple CarPlay i Android Auto. Nejnovější specifikace je vybavena převodovkou CVT (viz druhý snímek níže).

Po vzoru sesterského SUV ASX dostalo auto přední design "Dynamic Shield," jenž potvrzuje současnou identitu značky Mitsubishi. Musím dodat, že novému vzhledu velmi prospěl. Je ostřejší a mnohem výraznější.

Nejnovější Mitsubishi bude premiérově představeno 28. listopadu na Auto Show v Thajsku. Aktuální 5dv. Space Star 1.0 Entry 71 koní včetně klimatizace pořídíte od 239.850 korun. Novinka by se mohla na českém trhu ukázat počátkem roku 2020. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress