MITSUBISHI SPACE STAR 2020: Inovovaný 5dv. hatchback se stává v Česku jedním z nejdostupnějších vozů (VIDEO)..!

03.06.2020 08:47

Pravidelní čtenáři už japonský model Space Star znají. Novinku, která se na některých trzích prodává jako Mitsubishi Mirage, jsme si před časem představili. V těchto dnech se konečně dostává "Hvězda prostoru" také k českým motoristům. Šikovné malé auto nabízí prostornou kabinu, kvalitnější materiály v interiéru, šestici airbagů, inovativní multimediální systém, nově blinkry i ve vnějších zrcátkách a dvě motorizace.

Zmíním specifikaci Space Star Invite se silnějším motorem 1.2 Mivec 80 koní s točivým momentem 106 Nm, jenž zvládá sprint z nuly na stovku za 12.5 sekundy. Tato varianta nabízí za 289.850 korun multifunkční kožený volant s tempomatem a Bluetooth® handsfree, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vyhřívaná přední sedadla, elektrické ovládání všech oken i 14" kola z lehkých slitin. Když k tomu přičtu pětiletou záruku nebo 100 tisíc najetých kilometrů, podle toho co nastane dříve, jde o velmi dobrou nabídku.

Výhodou je, že si další výbavu můžete pořídit v rámci paketů Sport, jenž tvoří především spoilery s předním splitterem nebo Navi, u kterého získáte řadu komunikačních technologií, 6.5palcovoý dotykový displej, DAB rádio nebo zadní kameru.

Nabídka malého Japonce zahrnuje dále různé prahové lišty, středovou loketku se schránkou, jednotlivé spoilery, tedy přední, boční i zadní. Ofuky dveří i další vychytávky včetně zadního nosiče bicyklů a několika hliníkových kol v rozměru 14 nebo 15palců.

Vrcholný model nabízí za 365.850,- Kč vedle parkovacích senzorů i zmiňovanou couvací kameru, automatickou klimatizaci, bezklíčový přístup, převodovku CVT Invecs-III nebo 15palcové elektrony. Naopak za startovací cenu 224.850 pořídíte slabší litrovou jednotku s výkonem 71 koní a výbavou bez rádia i klimatizace. Co hodnotím velmi kladně je nízká spotřeba. Obě motorizace si řeknou podle výrobce v průměru o 4.5 a 4.6 litru.

Ještě přídám rozměry úsporného hatchbacku. Mitsubishi Space Star měří na délku 3.845 mm, na šířku 1.665 a na výšku 1.505 milimetrů.

Bílá barva je zdarma, za dalších 8 laků se připlácí shodně 14 tisíc korun. Malé, ale prostorné Mitsubishi s velmi výhodnou cenou je příjemným obohacením českého trhu. Prohlédněte si novinku také na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Mitsubishi