MITSUBISHI ASX 2.0l 2019: Modernizované SUV nabídne výkon 148 koní i nový 8palcový displej..!

13.06.2019 08:46

Japonská automobilka po devíti letech výrazněji inovovala své úspěšné kompaktní SUV. Největší změnou je mimo přepracované přední části dvoulitrový nepřeplňovaný benzinový čtyřválec s výkonem téměř 150 koní a točivým momentem vyšším o 27 procent, tedy v porovnání s původní jednotkou 1.6l, která už navíc nesplňovala emisní limity.

Vizualizace přední části je od čelního skla kompletně nová. Byla přepracovaná tak, aby odpovídala vzhledem nadcházejícího pick-upu L200 s výraznou přední maskou. Zadní partie doplnil ostřejší design nárazníku a inovativní koncové LED lampy.

Díky novému 8palcovému dotykovému displeji můžete přes zábavní systém využívat aplikace Apple CarPlay i Android Auto. Jako špičkový je označován vestavěný satelitní navigační systém TomTom. Mimo jiné umí zobrazovat online dopravní situaci.

Nabídka ASX zahrne pohon všech kol i automatickou převodovkou CVT. Jak dlouho se model udrží na trhu je otázkou poptávky, ale z mého pohledu vypadá sympaticky. Pro svou příznivou cenu a vzhled je například u nás hodně oblíbený. Doplním, že Mitsubishi vstoupilo v roce 2017 do aliance Renault-Nissan. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express