MINI ROCKETMAN: Benzín – diesel – elektřina...

16.06.2011 08:51

Mini Rocketman se představil na letošním ženevském autosalonu. Originální studie disponuje skládanými dveřmi, vysouvacím kufrem i rozmístěním sedadel 3+1. Podle magazínu Auto Express jej uvidíme rovněž i s pohonem elektrickým. BMW, totiž vyvíjí malý elektromobil do města i3 a patrně jeho elektrický systém si novinka sesterské britské značky Mini vypůjčí. Motor bude pohánět přední nápravu. Stejně jako další vozy od BMW využije i Mini Rocketman pro snížení váhy a tím i spotřeby díly vyrobené z uhlíkových vláken.

 

Rocketman má vedle verze-e, rovněž benzinovou přeplňovanou a dočká se i tříválcové dieselové podoby. Novinka by se mohla ukázat na trhu během roku 2014. Příští rok jdou do prodeje modely Mini Coupé a Mini Roadster, představené již v roce 2009 na autosalonu ve Frankfurtu. Automobilka BMW momentálně investuje do své továrny v britském Oxfordu. Patrně tam se budou nové vozy Mini s náhonem na přední kola vyrábět. Mini dostane celkem 10 různých variant!

Po automobilech s malou potřebou začíná být v celém západním světě, včetně USA velká poptávka. Modely Mini, si tak určitě najdou své zákazníky. Současné vozy značky jsou o 40 cm delší a o 50 centimetrů širší, než původní britský originál. BMW tvrdí, že nejúspornější jednotka Mini dokáže jezdit se spotřebu cca 3.0 l/100 km. Vize inženýrů automobilky se naplňují většinou beze zbytku, můžeme se tedy těšit na opravdu "barevnou" nabídku automobilů Mini.


  Foto: redakce