MINI Paddy Hopkirk 2.0-litru 189 k: Pamětní edice 100 vozů na počest vítězství v rallye Monte Carlo (VIDEO)..!

22.09.2020 09:43

Britská automobilka v majetku BMW Group představila speciální edici MINI Paddy Hopkirk. Vzdává hold soutěžnímu modelu Mini Cooper S, jenž pilotovaný Paddy Hopkirkem se spolujezdcem Henry Liddonem vyhrál v roce 1964 rallye Monte Carlo. Jednalo se o vůz se startovním číslem 37 a registrační značkou 33 EJB.

Pojďme se na limitovaný třídveřový hatchback Cooper S podívat blíže. Speciální model totiž získal celou řadu dobových stylistických vylepšení. Na několika místech najdeme i podpis severoirského jezdce. Vyrobeno bude pouze 100 vozů.

Stylový design je moderní interpretací Hopkirkova soutěžního speciálu. Zahrnuje základní lak Chilli Red, bílou střechu a stejné startovní číslo 37 na dveřích.

K dispozici je nová sada 17palcových kol z lehké slitiny John Cooper Works spolu s dvojicí mlhových světel namontovaných na masce chladiče. Stylový je i závodní pruh na kapotě, jenž nese Hopkirkův podpis. Dojem umocňuje jedinečné logo Hopkirk připevněné na C sloupku.

Řidič patrně ocení sportovní volant John Cooper Works zdobený Alcantarou, čalounění Piano Black, krycí lišty prahů Paddy Hopkirk a jedinečný panel palubní desky. Na straně spolujezdce je Hopkirkův podpis. 8.8palcový informační a zábavní systém ze standardního vozu Mini Copper S poskytuje v limitovaném modelu podporu Apple CarPlay.

Srdcem atraktivního vozu Mini je přeplňovaný 2.0litrový benzinový čtyřválec produkující 189 koní s točivým momentem 280 Nm. Mini dokáže zrychlit z nuly na stovku za 6.8 sekundy při maximální rychlosti 235 km v hodině. Kupující může volit mezi šestistupňovým manuálem a sedmistupňovým dvouspojkovým automatem.

Doplním, že jezdecký primát v Monte Carlu udělal z Paddy Hopkirka uznávaného pilota. Po vítězství v soutěži dostal telegramy od tehdejšího britského předsedy vlády Aleca Douglase-Homa i slavných The Beatles. Podívejte se na jízdu v původním soutěžním Mini. Za volant se posadil zpěvák AC/DC Brian Johnson a v roli co-pilota se představil Paddy Hopkirk.

Ediční Mini startuje na atraktivní částce 27.405 liber, tedy asi 807.400 korun. První dodávky z výrobního závodu v Oxfordu mají dorazit k prodejcům ještě během listopadu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa a Auto Express