MINI John Cooper Works GP 2021 s výkonem přes 300 koní nezastaví sníh ani mráz (VIDEO)..!

22.02.2021 08:49

Automobilka nabízí nově špičkové zimní pneumatiky speciálně určené pro tohoto extrémního britského sportovce. Zpomalit ho teď nemůže ani zimní počasí.

Pneumatiky Winter i.cept evo2 o rozměru 195/45 R18 87H XL, vyvinuté společností Hankook, jsou namontovány na kolech z lehké slitiny John Cooper Works. Asymetrický design běhounu se speciálně tvarovanými lamelami a drážkami optimalizuje jak trakci, tak brzdění na sněhem pokrytých silnicích.

Připomenu, že limitované Mini JCW GP disponuje 2.0litrovým čtyřválcem vybaveným technologií TwinPower Turbo s výkonem 302 koní a maximálním točivým momentem 450 Nm. Veškerou sílu přenáší na přední kola 8stupňová převodovka Steptronic. Hnací moment je přeměněn na výkon bez ztráty díky integrované uzávěrce diferenciálu.

Mechanická uzávěrka je propojena s jízdním systémem Dynamic Stability Control a slouží ke snížení rozdílu rychlostí mezi pravým a levým předním kolem. Při zatížení dokáže generovat blokovací efekt až 31 procent. Uzávěrka působí i proti ztrátě trakce, pokud se změní vlastnosti povrchu vozovky.

Nejrychlejší sériově vyráběný model značky dokáže zrychlit z klidu na sto kilometrů v hodině za 5.2 sekundy. Maximálka činí 265 km/h. Výrobce uvádí spotřebu v kombinovaném provozu s hodnoutou 7.3 l Naturalu.

Mini je vybaveno čtyřpístkovými brzdiči na předních a jednopístovými brzdiči na zadních kolech. Díky optimalizované přilnavosti zimních pneumatik je sportovní brzdový systém vozu John Cooper Works GP ještě efektivnější.

Raritou speciální edice tří tisíc kusů Mini John Cooper Works GP se závodními geny je dvoukřídlový střešní spoiler s podběhy z uhlíkových vláken, matný vizuální povrch "CFRP" i individuální číslování vyrobeného vozu. Díky novým zimním pneumatikám teď není důvod, aby nejextrémnější sportovec v modelové řadě Mini trávil letošní velmi chladnou sezonu v garáži. Cena vozu činí 1.267.000 korun. Podívejte se také na přiložené video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress