MINI COOPER SE: 181 elektrických koní z Oxfordu (VIDEO)..!

31.07.2020 09:07

Elektrické Mini prošlo výrobním milníkem. Od uvedení modelu na trh v loňském roce opustilo výrobní linku v britském Oxfordu více než 11 tisíc kusů. Z toho více než tři tisícovky našlo majitele ve Velké Británii, což z ostrovní země učinilo druhý největší trh EV.

MINI Electric se vyrábí na stejné montážní lince jako jeho sourozenci se spalovacími motory, což znamená, že značka může snadno upravovat produkci vozu podle tržní poptávky.

Příští rok automobilka očekává, že třetina všech třídveřových modelů bude k dispozici s čistě elektrickou hnací technologií, ještě před spuštěním modelu druhé generace v roce 2022.

Pod kapotou inovativního modelu najdeme elektromotor generující výkon 181 koní, jenž je spojen s baterií o kapacitě 32.6kWh, což znamená na jedno nabití dojezd až 232 kilometrů.

Řidič má k dispozici digitální přístrojovou kapličku a infotainment s 6.5palcovým displejem. Jak vidíme na snímcích prakticky bez viditelného rozdílu v porovnání s konvenční specifikací. Auto je postaveno na 17palcových kolech z lehkých slitin.

Ceny MINI Electric začínají v Británii na 24.900 librách včetně vládního grantu ve výši 3.000 liber. Po přepočtu to znamená přibližně 724 tisíc korun. U našich prodejců vychází model bohužel na téměř milion korun. Prohlédněte si elektrický Mini Cooper S na videu. Jirka Hyner

__________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress