MINI Countryman se v roce 2023 začne vyrábět v Lipsku..!

23.11.2020 13:42

MINI v páteční tiskové zprávě potvrdilo, že oblíbené SUV Mini třetí generace se premiérově představí v roce 2023. Jakmile dorazí, bude k dispozici s výběrem benzinových, naftových i čistě elektrických pohonných jednotek. Produkce připravovaného modelu však nebude probíhat v britského Oxfordu, ale přesune se do závodu BMW v Lipsku.

Na podporu přechodu vozu na elektrický pohon ovšem BMW přesune výrobu Countrymanu do svého závodu v německém Lipsku. Prémiová značka zde nedávno dokončila investici ve výši 300 milionů eur na modernizaci montážních linek a lakoven i zajištění logistiky platformy pro své nejnovější elektrické jednotky.

Německý výrobce také plánuje investici dalších 100 milionů eur do rozšíření lipského zařízení o 10 tisíc metrů čtverečních. Otevřeno by přitom mohlo být již v příštím roce. Na vysoce automatizované lince se budou kompletovat bateriové sady pro jednotlivé elektromobily BMW a MINI ještě před odesláním k závěrečné montáži.

Připomenu, že továrna BMW v Lipsku byla otevřena v roce 2005 a za posledních 15 let prošla řadou upgradů. V současné době funguje jako pilotní podnik pro inovativní architekturu pohonu předních kol s výrobní kapacitou 350.000 jednotek ročně. Zajišťuje se zde montáž BMW řady 2 Active Tourer a hatchbacku BMW řady 1.

V roce 2023 začne sjíždět z montážních linek závodu BMW Group v Lipsku první MINI s přívlastkem "vyrobeno v Německu." Jirka Hyner

__________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express