MINI CLUBMAN 2019: Nové britské kombi z Oxfordu je tady..!

17.04.2019 13:12

Další novinkou vystavovanou na Auto Shanghai je modernizovaný Clubman. Vymazlené kombi nižší střední třídy na první pohled poznáte podle přepracovaného zadního nárazníku a přední kapoty se vzduchovým otvorem. Na voze výrazně ubylo chromovaných prvků. Také k tomuto modelu dorazila možnost pořídit si koncové lampy s inspirací v britské národní vlajce.

Přepracovaná je rovněž přední část včetně "baculatější" masky chladiče a nového nasávacího otvoru vzduchu. Jasně viditelné je zde využití LED technologie. Volitelnou výbavu tvoří hlavní adaptivní LED světlomety Matrix.

Řidič patrně rád využije nový dotykový displej infotainmentu 6.5palce, navigaci, konektivitu s chytrými telefony nebo aktuální sledování dopravní situace. Standardem je audio se šesticí reproduktorů a možností streamování hudby přes Bluetooth. Novinkou je instalovaná SIM karta schopná přijímat data 4G. K dispozici je proto inteligentní nouzové volání s automatickou detekcí polohy vozidla a závažnosti nehody.

K volitelné výbavě pak patří logo Mini. Efektně svítí při otevření dveří na silnici. Upoutá také podsvícení klik uvnitř dveří i další možnosti ambientního osvětlení. V autě můžete mít prémiový audiosystém Harman Kardon, větší 8.8palcový monitor, head-up displej, místo pro bezdrátové dobíjení telefonu a několik odstínů koženého čalounění.

Nabídka motorizací zahrnuje tříválcové patnáctistovky a čtyřválcové dvoulitry s výkony od 102 do 192 koní. Jde jak o benzinové, tak o dieslové jednotky. Vedle šestistupňového manuálního šestikvaltu mohou spolupracovat se sedmistupňovým nebo osmistupňovým automatem.

Nový Mini Clubman lze vybavit rovněž sportovním sníženým podvozkem (-10 mm). Zaujal mě nový design litých kol v rozměrech od 16 do 19palců. Modelovou řadu Mini Clubman s rodným listem z Oxfordu má v budoucnu rozšířit "nabušená" varianta John Cooper Works. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express