MERCEDES SL 2021: Roadster s puncem AMG a výkonem kolem 800 koní..!

01.06.2020 08:49

Německé prémiové značce loni přispěly sportovní vozy k mírnému růstu prodejů. Celosvětově jich bylo kolem 28.400, což znamená o 48 procent více, než v roce 2018. Většinu z toho tvořilo AMG GT, s významných podílem kompaktních modelů SLC a SL.

Zatímco pro SLC nejnovější generace už pravděpodobně nebude v nabídce místo, automobilka obnoví SL ve spolupráci AMG. Divize Performance představí nejnovější model jako 2 + 2 a postaví se vedle dvoumístné verze AMG GT, přičemž obě auta budou sdílet novou hliníkovou a velmi lehkou platformu.

Inovativní roadster Mercedes SL se vrací k variantě s látkovou střechou a bude sdílet techniku sportovního AMG. Exkluzivní obrázky Auto Expressu ukazují, jak by mohl "otevřený" Mercedes vypadat.

Vysoce výkonné varianty s logem AMG budou nabízeny spolu se standardní nabídkou. Ta by měla začít se šestiválcovou motorizací 3.0-litru, kterou doplní jednotka V8.

Je pravděpodobné, že nový Mercedes SL získá hybridní technologie. Nejen ve formě 48-voltové mírně hybridní varianty, ale rovněž s možností plug-in hybridního systému. Vrcholná verze by mohla disponovat špičkovým výkonem kolem 800 koní. Níže vidíme stávající model, jenž má hard top. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress