MERCEDES-BENZ CLA představen na veletrhu CES 2019 (VIDEO)..!

10.01.2019 10:53

Německá prémiová značka prezentuje v těchto dnech překvapivě svůj nejnovější model řady A v Las Vegas na veletrhu spotřební elektroniky. Pro světovou výstavní premiéru je to dost netypické místo, ale o to více pozornosti vzbuzuje mezi novináři a návštěvníky.

Mercedes CLA je nejmenším sedanem automobilky inspirovaný modelem CLS, jenž nabízí eleganci i sportovního ducha. Nahrazuje populární originál s novým stylem a moderními technologiemi. Vůz je delší, širší a získal prodloužený rozvor, což zvětšilo prostor v kabině. Palubní desce dominuje nejnovější informační systém Mercedes MBUX s dvojicí obrazovek v závislosti na úrovni a možnostech výbavy.

Model je zde představen ve formátu CLA 250 s dvoulitrovým benzinovým čtyřválcem. Nejslabší varianta CLA 180 má mít inovativní "čtyři válce" o objemu 1.3-litru. Nabídka zahrnuje několik benzinových a naftových motorů. Dieslové variace oznámí automobilka před příchodem na trh. Spolupracovat mají se sedmistupňovým automatem. Potěší volitelné adaptivní tlumiče.

Mercedes CLA bude nabízen v běžných úrovních výbavy včetně Sport a AMG Line, přičemž dorazí i modely vyvinuté společností AMG, respektive CLA 35 a CLA 45.

První dodávky chystá automobilka během léta s tím, že objednávky začne přijímat patrně v únoru. Oficiální ceny budou oznámeny později. Ta počáteční má v Británii činit asi 30 tisíc liber. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer a Newspressusa