Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé z roku 1955 byl prodán v aukci za rekordní cenu 135 milionů eur a je patrně nejdražším autem světa (VIDEO)..!

23.05.2022 15:00

Jedno ze dvou slavných Mercedesů 300 SLR Uhlenhaut Coupé prodala RM aukční síň Sotheby's ve spolupráci s výrobcem soukromému sběrateli. Výtěžek přitom věnuje na založení celosvětové nadace "Mercedes-Benz Fund," která bude poskytovat vzdělávací a výzkumná stipendia mladým lidem v oblasti environmentální vědy.

Mercedes-Benz z roku 1955 byl prodán za rekordní cenu 135 milionů eur soukromému sběrateli. Ikona automobilového světa je jedním z pouhých dvou prototypů vyrobených a pojmenovaných po svém tvůrci a hlavním inženýrovi německé značky Rudolfu Uhlenhautovi.

Vůz vlastní automobilka od výroby v roce 1955 a jeho prodejní cena převyšuje dosavadní rekordní cenu vozu o více než 90.000.000 eur. Patří mezi 10 nejcennějších položek, které byly kdy prodány v aukci v jakékoli sběratelské kategorii.

Pozoruhodné Coupé 300 SLR vycházelo z velmi úspěšného vozu W 196 R Grand Prix, jenž vyhrál dvě mistrovství světa v rukou Juana Manuela Fangia, ale s motorem zvětšeným na objem 3.0 litrů pro závody sportovních vozů. Mercedes byl schopen jet až 290 km v hodině, což z něj dělalo jedno z nejrychlejších silničních legálních vozů jaké kdy byly v té době vytvořeny.

Prodej 300 SLR Uhlenhaut Coupé se uskutečnil 5. května na aukci pořádané v muzeu MercedesBenz ve Stuttgartu, přičemž RM Sotheby's během celého procesu úzce spolupracovala se značkou, aby byl prodej uzavřen na nejvyšší možné úrovni. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress