MERCEDES-AMG ONE: Hypersport s hybridním pohonem F1 v produkční verzi uvidí poprvé fanoušci motorismu v Goodwoodu (VIDEO)..!

01.06.2022 13:26

K 55. výročí značky byla představena sériová verze modelu Mercedes-AMG ONE. Unikátní hypercar inspiruje nejen svým hybridním pohonem E Performance F1, ale rovněž dalšími technologiemi motoristického sportu. To sahá od monokoku a karoserie z uhlíkových vláken až po nosnou jednotku motoru/převodovky, aktivní aerodynamiku, odpružení push-rod i 7stupňovou automatizovanou manuální převodovku.

Dvoumístný model díky své komplexní inovativní technikce nabízí v některých případech dokonce více než "jedničkový" závodní monopost. Je vybaven plně variabilním pohonem všech kol AMG Performance 4Matic+ s hybridně poháněnou zadní nápravou a elektricky poháněnou přední nápravou s vektorováním točivého momentu. Dokáže jezdit i v čistě elektrickém režimu.

Pohonná jednotka generuje systémových 1.063 koní z relativně malého, vysoce účinného spalovacího šestiválce 1.6litru, který spolupracuje se čtyřmi elektromotory. Výrobce uvádí maximální rychlost 352 km v hodině.

Monumentálním úkolem inženýrů bylo především dočištění výfukových plynů. Velmi komplexní a účinný systém pracuje se čtyřmi předehřátými kovovými, dvěma keramickými katalyzátory i dvěma filtry pevných částic. Díky tomu dokáže plnit emisní limity výfukových plynů EU6 za reálných jízdních podmínek. Systém je optimalizován proti zpětnému tlaku, aby nedocházelo ke ztrátám výkonu. To platí i pro zadní tlumič vyrobený z lehkého titanu.

Mercedes-AMG ONE bude oficiálně poprvé k vidění na akci ve Spojeném království v rámci Festivalu rychlosti v Goodwoodu od 23. do 26. června 2022. Podívejte se na parádní video prezentaci Top Gearu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress