Mercedes-AMG GLE Edition 55 2023: Vymazlený sportovec s výkonem až 600 koní (VIDEO)..!

22.06.2022 09:07

Společnost Mercedes-AMG slaví své 55. výročí čtyřmi speciálními modely "Edition 55" založenými na SUV AMG GLE 2023 a Coupé AMG GLE.

Edice získala paket AMG Night s detaily karoserie v leskle černé barvě. Stejný povrch dostaly rovněž dvojité koncovky výfuků. Na bocích vozu najdeme logo, na spodní hraně dveří "oslavný" pruh a větší část skel je zatmavena.

Interiér využívá kombinací černé a červené barvy. Standardem nejvyšší výbavy je čalounění v kůži Nappa. Ani zde nechybí loga AMG a označení edice mají rovněž podlahové koberečky.

Srdcem mimořádné specifikace mohou být dvě motorizace. Šestiválcový mild-hybridní tříltr produkuje 429 koní a disponuje maximálkou 250 km/h. Silnější V8 Bi-turbo generuje 603 k a rychlost je omezena na hodnotě 280 km v hodině. S ISG mají obě motorizace navrch dalších 21 koní, spolupracují přitom s 9st. automatem AMG TCT. Osmiválec zvládá sprint z nuly na stovku za 3.8 sekundy.

Karoserie edičního modelu je provedena v odstínu Obsidian Black nebo Diamond White Bright. Za zmínku stojí speciální 22palcová kovaná kola oslavující společnosti. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress