Mercedes-AMG CLA "Edition 55" 2023: Vymazlený prémiový sportovec (VIDEO)..!

13.05.2022 08:45

Ediční 4dveřové kupátko AMG CLA 45 oslavuje 55 let od založení AMG a rozšiřuje řadu speciálních modelů. Interiér se vyznačuje kontrastem černé a červené. Sedadla AMG Performance jsou čalouněna dvoubarevnou kůží Classic Red/Black Nappa. Na volantu z mikrovlákna nechybí logo Edition 55.

Výplně dveří mají červené podsvícení, prahy i nápis AMG. Černé koberečky vyrobené z kvalitního veluru disponují červeným kontrastním prošíváním. Exkluzivní atmosféru doplňují ozdobné prvky z tmavého broušeného hliníku v edičním designu.

Součástí výbavy CLA Edition 55 je aerodynamický paket. Tvoří ho přední nárazník s větším splitterem a přídavnými lamelami, zadní křídlo, deflektory na simulovaných bočních výstupech vzduchu zadního nárazníku a lamely difuzoru. Vše je v černě vysoce lesklé barvě. Tyto komponenty vyvinuté v aerodynamickém tunelu slouží ke zlepšení jízdních vlastností při vysokých rychlostech.

Exkluzivní vzhled této edice podtrhuje lak v sofistikované metalizované barvy Cosmos Black stejně jako speciální kontrastní označení AMG spolu s 19palcovými kovanými firemními koly v matné šedé barvě s vysoce lesklým lemem ráfku. Dynamický vzhled limitovaného vozu zvýrazňuje takzvaný Night paket.

Technické parametry sportovní novinky tisková zpráva neuvádí. Ediční Mercedes-AMG CLA 45 bude vyroben v omezeném počtu, například pro trh v USA je určeno 55 kusů, které budou k dispozici ještě letos. Podrobněji si můžeme prohlédnout ediční Mercedes-AMG na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa