Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE 2024: Hybridní sportovec z Affalterbachu s technologii F1 nabídne pohon všech kol a výkon 671 koní (VIDEO)..!

22.09.2022 14:55

Nejnovější model C 63 S E je zásadní změnou v 55leté historii společnosti AMG. Přináší na silnice nejmodernější technologie odvozené přímo z Formule 1™.

Dvourychlostní elektromotor o výkonu 204 koní po dobu 10 sekund (běžně generuje 95 koní) umístěný na zadní nápravě podporuje nejvýkonnější sériový čtyřválec na světě. Jde o ručně vyráběnou 2.0litrovou přeplňovanou jednotku AMG M139l uloženou podélně vpředu a generující 476 koní.

K dodání výkonu a nárůstu točivého momentu dochází bez zpoždění stejně jako v monopostu F1. Elektrická podpora turbodmychadla výfukových plynů tady eliminuje prodlevu turba spalovacího motoru, zatímco elektromotor na zadní nápravě podporuje okamžité zrychlení z klidu.

Elektromotor a 400voltová baterie jsou exkluzivním vývojem AMG a podtrhují inženýrskou zdatnost inženýrů z Affalterbachu. Stejně jako ve formuli 1 je baterie speciálně navržena pro rychlý výkon a čerpání z inovativních chlazených článků. Samotný elektromotor je pak auto schopný pohánět do rychlosti 125 km/h. Baterie s kapacitou 6.1kWh vystačí na 13 kilometrů čistě elektrické jízdy.

Zapomenout nesmím ani na 9st. automat AMG SPEEDSHIFT® MCT 9G, který řadí dvojku při 140 km v hodině i plně variabilní pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+. Doplním, že zadní náprava disponuje elektronickým samosvorným diferenciálem.

Systémový výkon nejnovějšího modelu Mercedes-AMG odborně označovaného jako Hybrid P3 činí 671 koní s točivým momentem 1.020 Nm. K akceleraci na stovku přitom vozu stačí jen 3.4 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, nicméně se specálním paketem se může zvednout na 280 km v hodině. Těmito hodnotami překonává "sportovec" z Affalterbachu konkurenty Audi RS 7 Sportback nebo BMW M5.

Standardem Mercedesu-AMG C 63 S E jsou adaptivní tlumiče, jízdní režimy Master nebo Drift i karbon-keramické brzdiče z kompozitních materiálů. Auto obouvá 19palcové (20") pneumatiky s možností kovaných kol. Tisková zpráva zatím nezmiňuje cenu ani datum uvedení na trh. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa