ME tahačů 2021 startuje na Hungaroringu, o titul bude bojovat Adam Lacko..!

11.06.2021 12:23

O víkendu bude maďarským závodem zahájen další ročník evrospkého šampionátu tahačů, během kterého se snad starý kontinent vymaní s konečnou platností z koronavirové pandemie.

O titul nejlepšího truckera Evropy bude bojovat šestnáct jezdců, z toho čtyři mistři Evropy. Poháru konstruktérů se zúčastní pět týmů. Letošní sezona tahačů představuje historický milník této disciplíny, když budou poprvé všechny závodní speciály poháněny biopalivem plně pocházejícím z obnovitelných zdrojů.

Buggyra Racing vysílá do boje o nejvyšší mety trio zprava Adam Lacko, Aliyyah Koloc a Téo Calvet. Jejich zadání je jasné. Adam bude bojovat tradičně o titul, v nabité konkurenci to přitom bude mít vedle Hahna, Albaceteho a Kisse těžké, ale má na to vyhrát. Je to zkušený jezdec, taková klidná síla.

Téo minulý víkend ve francouzském Charade na pro něj domácím okruhu ukázal, že může útočit na elitní šestku. Aliyyah se bude v první řadě učit, jejím cílem jsou časy na úrovni nejrychlejší desítky a nějaké body.

"Trochu neskromně si troufám říct, že první vítězství na diplomatickém poli jsme zaznamenali ještě před začátkem šampionátu. Když jsme před lety začínali v truckracingu s ekologickým programem, byli jsme za snílky. Letos bude veškeré palivo šampionátu pocházet z obnovitelných zdrojů, navíc značka Total garantuje kvalitu," říká týmový šéf Martin Koloc.

Během nedělního podvečera se můžete těšit na výsledky prvního závodního víkendu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Buggyra