ME tahačů 2020: Tým BUGGYRA s ADAMEM LACKEM ladí formu a letošní kalendář závodů (VIDEO)..!

25.06.2020 08:37

Uplynulý víkend se nesl na mosteckém okruhu ve znamení testování týmu Buggyra Racing. Ten se letos představil vůbec poprvé v kompletním jezdeckém složení Adam Lacko, Téo Calvet a Aliyyah Koloc. V případě mladičkého Francouze se přitom jednalo o premiéru v kabině českého speciálu.

"Vzhledem k tomu, že pojedu podstatně vylepšené VK50, jsem měl o autě veškeré dostupné informace. Hned po prvním kole jsem věděl, že si i přes čumák budeme rozumět. Část dat jsme probrali hned na místě, podrobná analýza je před námi. Každopádně je na čem pracovat. Nikdo nejezdí tak dobře, aby to nemohlo být ještě lepší," říká Téo.

"Téo se potatil. Věděli jsme, že to bude dobré, nicméně naše původní optimistické předpoklady byly překonány. Nejsem zrovna stoupencem silných prohlášení, ale vzhledem k tomu, co předvedl při prvním svezení v Buggyře, máme na to zabojovat o Pohár konstruktérů," konstatoval týmový boss Martin Koloc. S názorem šéfa souhlasí i David Vršecký.

Adam Lacko (snímek výše) ocenil pokoru svého nového parťáka. "Známe se z telefonických rozhovorů, pochází z motoristické rodiny, takže jsem věděl, že to má v hlavě srovnané. Má k autu respekt a pokoru, začal zvolna, postupně zrychloval, až z toho byly vynikající časy. U telemetrie hltal každé slovo, po lehkém usměrnění ví, na co se zeptat."

Mistr Evropy z roku 2017 proto nepovažuje Kolocovu vizi ohledně zisku Poháru konstruktérů za utopickou. Podle Adamova vyjádření má Téo (foto výše) na to jezdit do osmého místa a brát slušné body zvláště v závodech s hendikepem. Jeho šance vidí optimisticky.

Kalendář závodů 2020 má celkem šest podniků a začíná koncem srpna v Česku na autodromu v Mostě. Závěr šampionátu se uskuteční na okuhu v italském Misanu. Přikládám video z testů týmu Buggyra Racing a data letošních podniků. Jirka Hyner

 

  • MOST (29.- 30. srpna)
  • ZOLDER (12.- 13. září)
  • JARAMA (26.- 27. září)
  • LE MANS (3.- 4. října)
  • HUNGARORING (17.- 18. října)
  • MISANO (14.- 15. listopadu)
 
 Zdroj a foto: Buggyra