Adam Lacko dominoval v Zolderu a vyhrál všechny čtyři závody tahačů..!

14.09.2020 09:28

Až pozdě večer dorazily do redakce radostné informace z Belgie. Na okruhu v Zolderu totiž pokračoval o víkendu evropský šampionát. Buggyra si vedla naprosto skvěle. Lacko ovládl všechny závody a zajel tak svůj nejlepší víkend kariéry. Téo Calvet byl stříbrný a pilotka Aliyyah Koloc pokaždé dojížděla v Top 10.

Už první sobotní závod nabídl úžasnou podívanou. Adam Lacko sváděl urputné boje o první příčku se svým dlouholetým rivalem Jochenem Hahnem. "Celý závod jsem mu byl nalepený na kufru a zkoušel ho předjet všude možně. Nakonec se mi to podařilo v posledním kole, další tři zatáčky jsme jeli vedle sebe, ale pomyslnou cílovou pásku jsem protrhnul první já," komentuje s radostí mistr Evropy z roku 2017.

Pro Téo Calveta znamenala 7. pozice z prvního závodu start z první řady. "Start se mi povedl. Dostal jsem se na první místo a vedl závod až do chvíle, než se za mě dostal Adam. Snažil jsem se ubránit, ale nešlo to. I tak jsem šťastný. Stát po boku Adama na stupních vítězů je pro mě velká čest," říká stříbrný Calvet.

"Zase jsem ztratila nárazník!" S úsměvem komentovala druhý závod šestnáctiletá Aliyyah Koloc. "Tady v Zolderu je to opravdu těžká trať. Dlouho jsem bojovala s Antoniem Albacetem, ale pak se mu podařilo mě předjet," dodává Aliyyah.

Čtvrté vítezství získal Lacko dodatečně v cíli. V posledním víkendovém závodě se nedokázal dostat přes pětinásobného evropského šampiona Jochena Hahna a dojel těsně druhý. Německý pilot byl však dodatečně penalizován, proto také ve čtvrtém závodě si naše Buggyra díky Adamovi odváží vítězství.

Spokojený je i majitel týmu Martin Koloc. "Hodnotím to v celku úspěšně. Adam potvrdil svou výbornou formu i perfektní připravenost auta. Juniorům se povedly v Zolderu první jízdy. Máme spousty dat, z kterých budeme vycházet do dalších závodů, abychom byli zase silnější."

Pořadatelé se s FIA nedohodli a víkend, se tak nepočítal do probíhajícího šampionátu. Přeji hodně sportovního štěstí do Jaramy, kde se jede ME 25. a 26. září. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Buggyra Racing