McLaren SABRE Twin-turbo V8 2022: Nejvýkonnější nehybridní model z edice 15 vozů může být váš (VIDEO)..!

03.08.2022 17:36

Britský výrobce ukazuje na tomto utraexkluzivním automobilu plný rozsah schopností MSO vytvořit model na míru. McLaren Sabre, navržený speciálně pro trh Spojených států jako zakázka prostřednictvím McLaren Special Operations (MSO), je vozem pro běžné silnice s jedinečným designem a výkonnostními parametry očekávanými od McLarenu v kombinaci s překvapivě "pohodlným" odpružením, které zpříjemní i ty nejdelší cesty.

Mezi výrazné prvky interiéru patří sedadlo řidiče Volcano Orange a kontrastní sedačka spolujezdce Carbon Black, které jsou doplněny logy MSO na opěrkách hlavy a proužky na skořepině sedadla Liquid Papaya. Vizuální akcenty interiéru ze saténových uhlíkových vláken jsou vylepšeny broušenými rámečky ventilačních otvorů, pádly na volantu, rámečkem centrálního displeje i vzpěrou dveří s uvolňovacím mechanismem.

Sabre, který se může pochlubit dosud nejvýkonnější nehybridní jednotkou McLaren Twin-turbo 4.0 V8 v kombinaci se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou, disponuje výkonem 824 koní a maximální rychlostí přes 350 km v hodině, což z něj dělá vůbec nejrychlejší dvousedadlový McLaren.

Je vybaven aktivním zadním difuzorem a vůbec první vozem značky omezujícím odpor vzduchu na rovinkách při přechodu do režimu přítlaku na brzdění. Základním prvkem McLarenu je citlivé hydraulické řízení. Nastavení podvozku je poddajnější než je běžně u supervozů řady Ultimate.

Ultraexkluzivní McLaren je vrcholným příkladem toho čeho lze dosáhnout prostřednictvím programu MSO Commissions. Podvozek McLaren Sabre číslo 11 je vyveden v laku Liquid Argentum, zdůrazněný proužky Gloss Visual Carbon Fiber (VCF) a toutéž grafikou na bočních výplních dveří.

Auto je vybaveno diamantově frézovanými 7paprskovými koly v lesklé černé barvě se středovými maticemi Liquid Argentum a oranžovými brzdovými třmeny s černým logem McLaren.

Každý z 15 hypercar byl individuálně ručně vyroben ve specializovaném závodě ve Wokingu (Velká Británie) a zákazník se zúčastnil osobního sezení, aby se zjistilo, zda hotové auto přesně odpovídá jeho osobní vizi. Majitelé modelu Sabre si také užili bezprecedentní soukromou testovací jízdu prototypu vozu na dráze v Thermal Clubu v Palm Springs.

Podvozek s číslem 11 je jedním z homologovaných vozů McLaren Sabre určených pro americký trh a bude patrně hlavní atrakcí aukce Mecum Monterey 2022 v pátek 19. srpna 2022. Kalifornská akce proběhne 18. až 20. srpna. Přikládám video prezentaci jednoho z dalších modelů McLaren Sabre v modro-černé kombinaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa