MAZDA uvede evoluční motor SKYACTIV-X příští rok, v Ženevě prezentuje nový sedan a kombi MAZDA6 (VIDEO)..!

13.03.2018 13:49

Japonská společnost se zavázala snížit emise CO2 na úroveň 50 procent z roku 2010 do roku 2030. Nyní upřednostňuje princip nejlepšího řešení ve správný čas a dospěla k závěru, že dokud rostoucí množství energie z obnovitelných zdrojů nenahradí nejšpinavější formy výroby elektřiny z hnědého uhlí, nesplňuje elektrický pohon momentálně přání značky o velkém snížení emisí skleníkových plynů.

Spíše se dnes automobilka zaměřuje na zlepšení emisí v reálném světě tím, že maximalizuje účinnost spalovacího motoru, čehož je příkladem chystaný agregát SkyActive-X.

A značka na něm pilně pracuje, aby ho už příští rok uvedla na trh. Patrně ve voze Mazda3. Svíčka zde pomáhá s časováním ventilů a kompresor má opačný smysl, než je tomu běžné. Jeho úkolem je zařídit velmi chudou směs. Ale pozor, Skyactiv-X není náhradou za diesel, Mazda chce v budoucnu prodávat tři varianty spalovacího motoru včetně naftové motorizace.

Výrobce z Hirošimy chystá elektromobil i mikrohybridizaci, neboli modely s vestavěnými bateriemi. Ty představí za dva roky. První plug-in hybrid potom ukáže v roce 2025.

Evoluční jednotka společnosti Mazda ukazuje potenciál snížení emisí motoru s vnitřním spalováním pod úroveň elektrického auta, samozřejmě při současném započtení výroby elektřiny ze zmiňovaných konvenčních paliv. Níže vidíme modernizovanou Mazdu6, jež se do prodeje dostane již příští měsíc.

V Ženevě prezentuje automobilka v těchto dnech vedle konceptů Kai a Vision Coupé rovněž své inovativní kombi a sedan Mazda6. Přikládám aktuální video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa a Mazda