MAZDA MX-5 30th ANNIVERSARY EDITION na prvních snímcích a VIDEU..!

08.02.2019 08:48

Po 30 letech a více než jednom milionu prodaných vozů včera odhalila značka v globální premiéře na autosalonu v Chicagu limitovaný ediční model světově nejprodávanějšího dvousedadlového roadsteru.

V interiéru Mazdy MX-5 dominuje materiál Alcantara s oranžovým prošitím jak na sedadlech Recaro, tak na obložení dveří, palubní desce, volantu, větracích otvorech či řadicí páce. Standardem výroční edice je sound systém Bose® i aplikace pro využití Apple Carplay a Android Auto.

Další unikátní prvky tvoří speciální kovaná kola vyvinutá ve spolupráci s firmou Rays Co Ltd., přední brzdiče renomované společnosti Brembo, tlumiče Bilstein nebo diferenciál s omezeným skluzem.

Srdcem roadsteru MX-5 je dvoulitr Skyactiv-G s výkonem 184 koní v kombinaci s velmi přesnou manuální šestistupňovou převodovkou.

V celosvětovém měřítku bude vyrobeno pouze 3.000 vozů výhradně v barvě Orange Racing. Do Spojeného království se dostane 400 až 600 kabrioletů a 200 verzí Fastback RF. První s cenou 28.095 liber, RF si Mazda cení v Británii na 29.896 liber. Pro malý český trh bude počet vozů také striktně omezen.

Fanoušci si na speciální provedení ediční MX-5 ještě pár měsíců počkají. Po evropské premiéře na Motor Show v Ženevě se první dodávky k dealerům dostanou až během léta. Přikládám aktuální video z Chicaga. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa