MAZDA CX-9 GT SkyActive-G 2.5 litru AWD 2021: První seznámení s elegantním prémiovým SUV..!

19.07.2021 08:25

Tento týden začínám testovat největší, šesti až sedmimístné SUV japonské Mazdy. Model CX-9 má pod kapotou přeplňovaný čtyřválec 2.5 litru s výkonem 250 koní v kombinaci se šestistupňovým automatem, pádly pod volantem a možností manuálního řazení.

Zatím se s autem pomalu seznamuji, ale přes jeho velikost musím říct po prvních kilometrech, že kabina působí luxusně. Nechybí zde všechny prémiové prvky počínaje měkčenými materiály, kůží a konče elektricky otevíranými pátými dveřmi.

Funkci head-up displeje tady plní čelní sklo, oceňuji asistenční a bezpečnostní systémy, vyhřívaný volant nebo vyhřívaná sedadla s elektrickým ovládáním. Podvozek se vyrovnává skvěle s mnohdy hrbolatými okreskami.

Co se týká první jízdy, čtyřkolka se chová předvídavě a do zatáčení se vrhá opravdu hbitě. Průjezdy jsou velmi jisté i díky G-Vectoringu Control Plus. Palubní počítač mi zatím ukazuje spotřebu kolem 11 litrů Naturalu 95.

Za týden prozradím více a podělím se o první zkušenosti s inovativním SUV Mazda CX-9, která má zatím najeto jen pár desítek kilometrů. Jirka Hyner

 Foto: redakce