MAZDA CX-50 SkyActiv-G 2.5 2022: Nový přírůstek s pohonem všech kol do oblíbené řady SUV (VIDEO)..!

16.11.2021 09:05

Japonská automobilka včera představila ve světové virtuální premiéře své středně velké SUV. Zcela nový model CX-50 je prvním vozem značky, který se bude vyrábět v nové továrně Mazda Toyota Manufacturing (MTM) v Huntsville v Alabamě, přičemž výroba začne v lednu příštího roku.

Vedle krásného designu s duší Kodo a pohodlí umocňují jízdní zážitek standardně technologie i-Activ All-Wheel Drive (AWD) a Mazda Intelligent Drive Select neboli Mi-Drive. Jízdní režimy pomáhají vozu v nejrůznějších podmínkách počínaje sportovním módem přes terénní až po spolehlivé tažení přívěsu.

Zesílené B-sloupky a dveřní zárubně zvyšují použitelnost střešních nosníků. První panoramatické střešní okno Mazdy propojuje cestující více s přírodou. Model CX-50 nabídne také nové barevné možnosti interiéru jako je terakotová barva nebo vnější "Zircon Sand."

Při uvedení na trh bude CX-50 k dispozici s atmosférickým motorem Skyactiv-G 2.5 nebo jeho turbo verzí ve spojení se šestistupňovým automatem. Později Mazda uvede model rovněž s hybridním systémem.

Zástupci výrobce v tiskové zprávě uvádějí, že Mazda CX-50 byla vyvinuta speciálně pro trhy Kanady, Severní Ameriky a Mexika. Po elektrifikací se modelu možná dočkáme i v Evropě. Na přiloženém videu se můžeme podívat blíže také do kabiny a na velkou panoramatickou střechu.

Zatím se na novinku můžeme těšit alespoň formou individuálních dovozů, podobně jako se k nám nedávno dostala sedmimístná Mazda CX-9, která už prošla redakčním testem. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa