MAZDA 2019: Automobilka bilancuje a chystá další novinky..!

13.05.2019 13:18

Společnost Mazda Motor Corporation oznámila své celosvětové finanční a obchodní výsledky za loňský rok, které pro ni končily 31. března. Byly hodně úspěšné.

V regionu ASEAN zaznamenala značka opět nejvyšší meziroční nárůst s prodejem o 18 procent na 137 tisíc vozidel. Domácí trh Mazdy, Japonsko přispělo k růstu o dva procentní body na 215.000 kusů. Ve Španělsku vzrostly tržby o pět procent na 21.000 jednotek a Spojené království zaznamenalo nárůst o jedno procento na 39 tisíc vozidel. Prodeje v Číně znamenaly 247.000 vozů, Severní Amerika potvrdila 421.000 automobilů. V Evropě bylo registrovánio za posledních 12 měsíců 270 tisíc vozů, přičemž nejoblíbenějším modelem bylo SUV CX-5 (foto výše).

Na základě současných úspěchů potvrdila automobilka také řadu novinek. Předně pracuje na dvou inovativních šestiválcových motorech. Půjde o diesel SkyActiv-D a benzinový SkyActiv-X. Vedle plug-in hybridních verzí s nabíjením baterií ze zásuvky, auta dostanou i takzvanou mild-hybridní rekuperační podobu na 48 voltů. V březnu prošel redakčním testem nejnovější 5dv. hatchback Mazda3 (snímky výše).

Motorizace v připravované "velké architektuře" Mazdy budou nabízeny s pohonem 4x4. Je pravděpodobné, že nabídka u další generace řady 6 zahrne i poháněná zadní kola. Vycházet bude patrně z konceptu Mazda Vision Coupé (foto výše).

Výrobce uvede rovněž revidované čtyřválce SkyActiv-G a SkyActiv-D, stejně jako nezávisle vyvinutý elektromobil. Výše vidíme nejnovější crossover Mazda CX-30. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express