Maserati GRECALE 2023: SUV nabídne spalovací motor V6, ale i hybridní a elektrický (VIDEO)..!

16.06.2022 14:11

Nový luxusní model byl vyvinut v Maserati Innovation Lab v Modeně a začal se vyrábět v závodě Cassino. Grecale je všestranný, elegantní a disponuje řadou motorizací. Pohodlí a bezpečnost vozu se zde snoubí se schopnostmi v terénu a potěšením z jízdy.

Při uvedení na trh jsou k dispozici tři verze. Specifikace GT je poháněná čtyřválcovým mild hybridním motorem s výkonem 300 k, silnější Modena má 330 koní a nejvýkonnější Trofeo je vybaveno 3.0litrovým šestiválcem generujícím 530 k na bázi jednotky Nettuno ze supersportu MC20. Grecale Folgore je potom 100procentně elektrická verze s 400V technologií. Ta se však ukáže až příští rok.

Nové SUV vyniká prostorností a komfortem. Je nejlepší ve své třídě pokud jde o vnitřní prostor, jízdní vlastnosti i ovladatelnost. V případě Trofea dokáže zrychlit z nuly na stovku za 3.8 sekundy s maximální rychlostí 285 km/h. Při stavbě modelu bylo v interiéru v notné míře využito uhlíkových vláken, jemné kůže i dřeva. Technickou vychytávkou je analogový ciferník hodin na středu palubní desky.

Design Grecale využívá inovativní vizuální symbol Maserati. Přední část má nízkou a impozantní mřížku chladiče. Profil je pozoruhodný svým kontrastem mezi čistotou a technikou. Zadní bumerangová světla jsou inspirována modelem Giugiaro 3200 GT. Celkově ladí s lichoběžníkovou linií, která je ještě výraznější díky efektu coupé v kabině a její povrchové úpravě jako u sportovního vozu. Poprvé v digitální podobě se díky hlasovému ovládání promění infotainment ve skutečného recepčního. Níže vidíme žlutou specifikaci verze Trofeo.

Maserati v těchto dnech spustilo rovněž online konfigurátor vozu pro vážné zájemce. Podívejte se na video prezentaci tvůrce a designéra vozu Klause Busse.  Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress