Rallye MAROKO DESERT CHALLENGE 2018 2. etapa: Loprais si po třech defektech drží celkově třetí místo (VIDEO)..!

17.04.2018 15:00

Marocká rallye má za sebou dvě etapy, jež ukázaly náročnost celé soutěže. Aleš Loprais se v silné konkurenci kategorie kamionů drží na výborném třetím místě, a to i přes fakt, že ve druhé etapě chytil s Tatrou tři defekty.

V prologu si Aleš dojel pro druhé místo s odstupem necelé minuty na prvního Van Kasterena s Renaultem. Prvních sedmasedmdesát kilometrů byly jen zahřívací před pondělní etapou, jež měřila téměř pět set kilometrů a posádky v ní strávily dlouhých šest hodin.

"Byla to opravdu drsná etapa. Na začátku jsme se dostali do vedení. Po navigační chybě nás předjelo asi pět kamionů. Bohužel jsem se poté zařadili za jeden z Manů, který nás asi dvě stě kilometrů nepustil, což jsem už dlouho nezažil. V neutralizační zóně jsme vyměnili dvě gumy, jež to ve stíhací jízdě hodně schytaly," řekl v bivaku Aleš. Nakonec do cíle dojel na defektu pravé zadní pneumatiky.

V průběžném pořadí kategorie kamionů je posádka ve složení Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna a Petr Pokora na třetím místě se ztrátou 20 minut na vedoucího Martina Van den Brinka. Přikládám aktuální video.

 

Výsledky 2. etapy (Plage Blanche – Touzounine, 470 km):

1. Van den Brink (Renault Trucks) 6:19:30

2. Voerman (MAN) +5:01

3. Loprais (Tatra) +20:23

4. Jacinto (MAN) 47:48

5. Huzink (Renault Trucks) +57:48

24. Van Kasteren (Renault Trucks) 4:51:52

 

Kamiony celkově:

1. Van den Brink (Renault Trucks) 7:08:14

2. Voerman (MAN) +6:32

3. Loprais (Tatra) +20:02

4. Huzink (Renault Trucks) +59:54

5. Jacinto (MAN) 1:45:04

24. Van Kasteren (Renault Trucks) 4:50:33

 

Dnešní třetí díl je se svými 335 kilometry současně třetí nejdelší. Posádky vyvede z Touzounine k židovským dunám Erg Lihoudi. Etapa začíná legendární trasou Dakaru, překročí největší vojenskou zónu jižního Maroka a na všechny čekají písečné duny Erg Chigaga. "V bivaku vládne příjemná rodinná atmosféra, jídlo je super, všichni jsme spokojení, takže věřím, že si úspěšně poradíme i s nadcházejí etapu, jež bude hodně těžká," dodal před dnešním kláním s úsměvem jediný Čech v nizozemských kabinách vozů Renault severočského týmu MKR technology Daniel Kozlovský. Jirka Hyner

  Zdroj a foto: loprais.cz a MKR Technology