Malé SUV ALFA ROMEO je na cestě..!

23.01.2020 13:54

Italský výrobce si je vědom, že ztrácí cenný podíl na trhu i zisky, proto přeorientuje své plány na SUV. Během dvou let tak uvede dva menší modely. První bude verzí konceptu Tonale, jenž jsme mohli poprvé vidět na loňském autosalonu v Ženevě. Následovat má rovněž ten elektrický.

I když to není potvrzeno, je téměř jisté, že budoucí konkurent Nissanu Juke bude založen na kompaktní modulární platformě CMP, jež používá jako základ Peugeot e-208 a Opel Corsa-e. V současné době je v architektuře možné umístit lithium-iontovou baterii s kapacitou 50 kWh a elektromotor, který pohání přední kola. To vše s maximálním dojezdem přibližně 320 kilometrů.

Je nepravděpodobné, že by Alfa měnila nastavení architektury tak, aby vyhovovalo pohonu všech kol. I vzhledem k očekávanému určení auta pro městský provoz. Navíc to pomůže snížit výrobní náklady.

Alfa Romeo nabídne kromě plně elektrické varianty samozřejmě konvenční benzinové motory PSA. Pravděpodobně půjde o jednotky PureTech 1.2 litru známé z aktuálních modelů Citroen, Peugeot a Opel. Délka chystaného crossoveru se má pohybovat něco nad hranicí čtyř metrů. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express