MAGAZÍN 4X4 Awards 2020: Mezi čtyřkolkami uspěl Jeep, Subaru, Nissan i Fiat..!

13.01.2020 08:59

Britský Magazín 4X4 vyhlásil v závěru minulého týdne anketu nejlepších vozů s pohonem všech kol. Už třetí rok v řadě vyhrál kategorii "Crossover roku" Fiat Panda Cross. Odborná porota ocenila jeho motory, schopnosti v terénu a zábavnou jízdu pro řidiče.

Forester e-Boxer je prvním samonabíjecím hybridem Subaru. Renomovaný magazín ho vybral jako "Nejlepší malé SUV." Model je podle porotců neuvěřitelně bezpečný, extrémně schopný a neúprosně spolehlivý (překvapením je pro mě pouze umístění mezi malá SUV).

Cenu "Pick-up of the Year" si odváží Nissan Navara, jenž byl vždy jedním z nejlepších na trhu. A nyní, díky komplexní sadě technologických inovací šel ve vývoji ještě o krok dále.

Ocenění "Off-Road Award" má na svém kontě podobně jako loni Jeep Wrangler. Od té doby přišel nový základní model Sport, který je dostupný díky nižší ceně více motoristům. Je ovšem jedno jestli si pořídíte novinkovou specifikaci nebo Rubicon. Wrangler si na nic nehraje. V terénu je nekompromisní a svede to co konkurence neumí. Disponuje žebřinovým rámem (má snad jen Suzuki), nosníky náprav s dlouhým odpružením, dokonalými převodovkami s redukcemi i jízdními režimy. Nemluvě o nejnovějších technologiích a úsporných motorizacích. Více na silnici je potom určena varianta Wrangler Sahara. V terénu jsem loni Wranglera prověřil během redakčního testu.

Britský trh je v Evropě po tom německém druhým největším. Ročně se zde prodá přes 2 milionů nových automobilů, i když ten loňský byl díky nejistotě Brexitu o něco slabší. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a redakce