AUDI ABT RS7-R: 125 divokých speciálů s výkonem 730 koní (VIDEO)..!

06.04.2020 08:46

Tentokráte mě zaujala tunerská práce odborníků z Audi ABT, která přinesla kýžené ovoce. Oproti standardní už tak nabušené verzi RS7 získala k dobru 138 koní a 120 Nm. To už je přeci jenom slušný balík výkonu.

Hodně se zde pracovalo s aerodynamikou. Přední splitter, lopatky po stranách, boční prahy i velký zadní difuzor znamenají zvětšený přítlak a lepší stabilitu vozu při jízdě. A tu bude řidič určitě potřebovat, vždyť maximálka přesahuje 300 km v hodině. Všimněte si i krytů vněších zpětných zrcátek z uhlíkových vláken.

Uvnitř edičního vozu najdeme i další doplňky z uhlíkových vláken, včetně volantu, voliče rychlostních stupňů a obložení palubní desky. Všechny mají stejnou povrchovou úpravu.

Inženýři z ABT zapracovali také na přední loketní opěrce a sedadlech nyní s logy RS7-R. Prahy dveří získaly motiv "1 ze 125," což znamená počet vyrobených kusů limitovaného speciálu.

Úpravce se zaměřil rovněž na zavěšení kol, nabízí výškově stavitelný podvozek a nové ochranné rámy. Kovaná 22palcová kola v černé barvě s jasně červeným povrchem na vnitřním ráfku obouvají špičkové pneumatiky Michelin.

A to nejlepší nakonec. Díky vztyčenému systému turbodmychadla, mezichladiči a revidovanému výfukovému systému disponuje vůz výkonem 730 koní s točivým momentem 920 Nm. Sprint z nuly na sto zvládá Audi ABT RS7-R za 3.2 sekundy! Maximálka činí 320 km v hodině.

Cena vozu v Británii ovšem přesáhne 97 tisíc liber. Před instalací upgradu má vůz hodnotu přibližně 61 tisíc GBP. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express