Luxusní ROLLS-ROYCE CULLINAN přijíždí (VIDEO)..!

11.05.2018 09:24

Goodwoodská automobilka včera zveřejnila oficiální snímky svého "zvýšeného" modelu. Žádné SUV nebo Crossover, ale přesně tak označuje svou novinku.

Vůz je postaven na nové platformě s vysokým podílem hliníku, kterou sdílí se sesterským Phantomem. Cullinan je ovšem kratší o 400 mm a naopak o 200 mm vyšší. Jeho hmotnost činí 2.660 kg. Upoutalo mě nezvykle vysoké prosklení, dveře se otevírají proti sobě.

Srdcem britského šlechtice je dvanáctiválec bi-turbo o objemu 6.75-litru s výkonem 563 koní, točivým momentem 900 Nm. Maximálka 250 km/h je elektronicky omezena.

Řidič má k dispozici několik jízdních režimů, jenž počítají se sněhem i pískem. O pohodlí posádky se stará vzduchové odpružení a samozřejmostí je stálý pohon všech kol.

Interiér působí naprosto dokonale. Nechybí zde špičkové technologie, na mysli mám head-up displej, noční vidění, WiFi hotspot i celá řada bezpečnostních asistentů. Je libo šampaňské? Minibar na zadních sedadlech ho nabízí.

Zajimavostí je takzvaný "rekreační modul," ukrytý pod dnem zavazadlového prostoru. Jde o dvě sedačky s malým stolečkem. Prohlédnout si ho můžete níže na videu.

Produkce vozu, jenž přerostl svého hlavního konkurenta Bentley Bentayga o více než 200 mm, má na délku 5.341 milimetrů (rozvor náprav je větší o 300 mm), se rozjede ve druhé polovině roku. Zákazníci se nového Cullinanu dočkají ještě letos. Přikládám také video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress