LOTUS HOPE: Závodní kolo pro olympiádu 2020..!

04.11.2019 08:47

Britští olympionici pojedou příští rok v Tokiu po oválu v rychlostní cyklistice na speciálech Lotus Hope. Lotus Engineering vytvořil jedinečnou přední vidlici, řídítka i sedlo.

Rám vyvinula Hope Technology. Tato společnost již 30 let navrhuje, vyrábí a testuje inovativní komponenty pro kola v britském Lancashire.

Novinka má rám z ultralehkého kompozitu s vysokým podílem tkaniny. Inženýři rovněž řešili jeho tuhost, ta je totiž velmi důležitá pro přenos síly jezdce. Všimněte si zploštělé kostrukce pro co nejnižší odpor vzduchu. Kolo bylo testováno v aerodynamickém tunelu a britští cyklisté si ho vyzkoušeli během uplynulého víkendu na velodromu Minsk-Arena v Bělorusku. Fanoušci uvidí cyklisty poprvé v akci na domácí půdě už tento týden na Sir Chris Hoy Velodromu v Glasgow, respektive 8. až 10. listopadu.

Legendární automobilová značka píše úpěšnou historii v cyklistice díky divizi Lotus Engineering. V devadesátých letech pomáhala při vývoji kola Lotus Sport pro cyklistickou legendu Chrise Boardmana. Na olympijských hrách 1992 v Barceloně vyhrál britský sportovec zlato. V roce 1994 na Tour de France potom dominoval prologu časovky, aby mohl bojovat o žlutý dres. Na snímku níže reprezentant Ed Clancy. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress