LOTUS EVIJA 2019: Neskutečný hypersport s výkonem dvou tisíc koní (VIDEO)..!

17.07.2019 12:53

O tom, že chystá Lotus opravdu unikátní novinku jsem psal už několikrát. Když jsem včera večer čerstvě došlé snímky formátoval, říkám si. Konečně je evoluční Evija tady a vypadá naprosto famózně. Co na tom, že je prvním počinem britské značky pod ochrannými křídly čínského gigantu Geely, jenž vlastní třeba i švédské Volvo.

Parametry, design a konstrukční nápady překvapí i odborníky. Čtyři elektrické motory u kol disponují celkovým výkonem téměř dvou tisíc koní. V reálu to znamená zrychlení z nuly na stovku za necelé tři sekundy. Třista z místa udělá nejnovější Lotus za neskutečných 9 sekund!

Automobil tvoří extra lehký karbonový monokok z uhlíkových vláken, díky nemuž váží jen 1.680 kilogramů. Lithium-iontové baterie o kapacitě 70 kWh zvládnou výkonem až 800 kW dobít potřebnou energii za 9 minut. Automobilka uvádí v tiskové zprávě dojezd 400 kilometrů. Slabší dobíjecí stanice s výkonem 350 kW to umí za dvanáct minut na 80 procent kapacity, což je opravdu solidní.

Revoluční Lotus Evija je nejvýkonnějším sériovým produkčním automobilem na světě. Výroba pouze 130 kusů začne ještě letos s tím, že cena bude pohyblivá podle toho, co si budoucí majitel objedná. Standardem je po přepočtu cenovka asi 38 milionů korun. Přikládám aktuální video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress