Los Angeles AUTO SHOW 2019 začíná 18. ledna novinářskými dny..!

11.11.2019 08:41

Severoamerické Los Angeles ožije už za týden opět automobilovými novinkami. Jde o jeden z nejstarších světových autosalonů s tradicí od roku 1907. Od té doby se konal prakticky každoročně s přestávkou během druhé světové války.

První čtyři dny, tedy od 18. do 21. listopadu zde bude patřit tradičně novinářům, lidem z médií a automobilového průmyslu, tedy prostor zde dostanou odborníci z branže.

Premiéry tady v posledních letech zažil třeba Lotus Esprit Turbo, to se psal rok 1993. Bentley Continental GT se zde světu představil v roce 2004. Rok 2016 patřil v L.A. parádnímu Lamborghini Huracán Spyder RWD.

Od 22-tého listopadu do 1. prosince se letos "Convention Center" otevře motoristické veřejnosti. A opět budeme mít možnost vidět řadu výstavních premiér. Alfa Romeo uvede modely Giulia a Stelvio 2020. Debuty připravaje KIA, Hyundai, Infinity, Mazda, Lexus ale i Subaru, pro které je zdejší trh hodně důležitý.

Z konkrétních vozů světových značek se jedná o Audi RS6 Avant nebo Audi e-Tron Sportback připravený k výrobě. Může se pochlubit výkonem 402 koní.

Uvidíme nejnovější BMW řady 2 Gran Coupé, založené na architektuře s pohonem předních kol. Základ vozu tvoří benzinový motor 1.5 litru s výkonem 138 koní.

Po nedávném kole na okruhu Nurburgring kratším než osm minut proběhne v L.A. oficiální debut MINI GP John Cooper Works. Bude tak na trh uveden přeplňovaný čtyřválec s výkonem 302 koní a aerodynamickými optimalizovanými díly karoserie. Vymazlený "Brit" se dostane do prodeje příští rok, v omezeném počtu 3.000 kusů a cenou 34.995 liber.

V Los Angeles nebude chybět ani Volkswagen. Na letošní Auto Show přiveze další elektrický koncept ID. nazvaný Space Vizzion. Ukazuje pohled na zcela novou elektrickou studii, jež má být podle plánu uvedena do prodeje u nás v Evropě během roku 2021. Brzy se ozvu s dalšími novinkami ze severoamerického L.A., které na rozdíl od Detroitu a New Yorku nabízí obecně nejvíce premiér. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress