LOPRAIS TEAM testuje v Evropě a balí se na Blízký východ směr DAKAR 2021..!

16.09.2020 13:55

Doma ve Frenštátě pod Radhoštěm panuje optimistická týmová nálada. A to i navzdory nejrůznějším kovidovým opatřením, jež jsou po celém světě přijímána. Aleš Loprais nepochybuje, že se svého patnáctého startu na nejslavnější maratonské rallye světa za čtyři měsíce dočká.

Soutěžní speciál Praga V4S DKR prošel v uplynulých měsících intenzivním vývojem a nyní podstupuje testy na starém kontinentu. Sám jsem ho během srpna viděl, ale nomohl ještě fotit. Tým už připravuje a zajišťuje vše potřebné k odeslání techniky a materiálu do Spojených arabských emirátů, kde by se měl v závěru roku věnovat finálnímu ověření všech novinek ve specifických podmínkách Arabského poloostrova.

"Věřím, že se Dakar pojede, i když jsou samozřejmě slyšet také skeptické hlasy. Mě osobně utvrdilo konání letošní Tour de France. To je důkaz, že ASO, která je pořadatelem tohoto cyklistického závodu i Dakaru, do toho jde naplno. Přitom Tour je ještě větší oříšek, protože se jede na území Evropy," míní Aleš Loprais. "Od svých kontaktů v arabském světě vím, že se vše kolem Dakaru chystá a má podporu i na nejvyšší úrovni," dodává.

V průběhu posledních dvou týdnů tým absolvoval s Pragou V4S DKR dva dvoudenní testy v Polsku a před koncem září bude opět v akci. Na jihu Moravy navíc provětrá i další soutěžní auto.

"Poslední evropské testování jsme naplánovali do Hodonína. Jeden den tam budeme jezdit s aktuální Lady a druhý s Královnou, což je Tatra Jamal, s níž jsem závodil v předchozích letech. Obě auta pak pojedou do Emirátů, kde chceme vyzkoušet celý komplet novinek," doplňuje Aleš.

Na Arabském poloostrově bude Loprais Team nejen testovat. Posádka Aleš Loprais, Khalid Alkendi, Petr Pokora by měla zapracovat na své souhře v ostrém závodním tempu. Ukáže se na startu některé z místních rallye. Mohla by se zde objevit i Královna.

Z Evropy do Spojených arabských emirátů by měly závodní i doprovodné kamiony odplout v první polovině října. Týmovou sestavu rozšíří Tatra Phoenix, jež byla postavena za podpory nového partnera, společnosti HE3DA. Právě v jejím sídle bude nový doprovodný truck zítra, tedy ve čtvrtek 17. září oficiálně představen.

"Z této spolupráce mám radost a těším se, co v budoucnu přinese. Rád bych ale poděkoval našim dlouhodobým partnerům v čele se společnostmi Instaforex a Praga. Podporují nás i v této nelehké době a významně nám tak pomáhají s realizací současného projektu," uzavírá Aleš Loprais.

Aleši, přeji týmu hodně štěstí a kvalitní umístění na lednovém Dakaru 2021. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: loprais.cz