KOENIGSEGG JESKO V8 2022 produkuje neuvěřitelných 1.600 koní (VIDEO)..!

19.07.2021 14:53

Nejnovější hypersport z Ängelholmu je poctou linii Agera a je konečným pokračováním tohoto odkazu. Zahrnuje vše, co se inženýři malé švédské automobilky naučili za 8 let vývoje Agery. Níže obdivuji s Christianem von Koenigseggem v Ženevě vystavovaný model Agera R.

 

Vše je poté u Jeska kombinováno s technologiemi navrženými pro novou éru. Ze stejného motoru V8 se nyní podařilo díky biopalivu E85 dostat 1.600 koňských sil.

Oranžový lak se stříbrnými detaily a karbonem odkazuje na model CCR z roku 2004. Všimněte si, že na středovém tunelu před řadičkou 9stupňové převodovky LST je označení první ze 125 vyrobených kusů.

Nový agregát Light Speed Transmission má sedm mokrých vícelamelových spojek, které odstraňují tradiční synchronizační kroužky a umožňují změny mezi rychlostními stupni v řádu milisekund.

Doplním, že Koenigsegg Jesko V8 produkuje na běžný benzin 1.280 koní. Využití maxima 1.600 koní na E85 bude určeno jen na některé trhy. Maximální točivý moment se proto zvyšuje až na 1.500 Nm při 5100 ot./min. Minimem je však více než 1.000 Nm.

Hypersport s pohotovostní hmotnosti 1.420 kg obouvá pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2. Jedná se o stejné pneumatiky, jaké byly použity u Agery RS k dosažení 5 světových rychlostních rekordů.

Nejnovější provedení Michelin Pilot Sport Cup 2 R je volitelným příslušenstvím určeným pouze pro suché silnice. Gumy se vyznačují novým dezénem, jenž nabízí o 10 procent větší kontaktní plochu a výrazně tak zlepšují výkon a přilnavost. První Koenigsegg Jesko se dostane k zákazníkům na jaře příštího roku. Všechny hypersporty jsou již vyprodány. Podívejte se na video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa, Koenigsegg a redakce